HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: Niagarské vodopády, metropole Toronto, francouzský Québec, Calgary, Ottawa, pláže a lyžování ve Vancouveru. Našim dalším tipem je kanadská Mekka lyžařů Revelstoke.

Cestopisy z Kanady

Kanada leží v severní části Severoamerického kontinentu a je po Rusku druhou největší zemí světa. Jejími symboly jsou javorový list, medvědi, vlci a nespoutaná divočina. Je to země klimatických rozdílů, geografických extrémů, rozdílného obyvatelstva a šesti časových pásem.

Kanadu tvoří deset provincií a tři terotoria (YukonTerritory, Nunavut, Northwest Territories). Sama sebe prohlašuje za multikulturní národ, úředními jazyky je angličtina a francouzština. Požadavky původních obyvatel Inuitů kanadská vláda vyřešila autonomií pro severní teritoria. Hustota obyvatel 3,5 na km čtverečný je jedna z nejnižších na světě. Nejvíce je zalidněn jihovýchod a oblast Velkých kanadských jezer. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Kanady.

Zajímavosti z Kanady

Země proslula především svou drsnou panenskou přírodou. Nachází se zde řada národních parků, například Národní park Gros Morne, Jaspernebo Národní park Miguasha, kde se nachází paleontologické naleziště devonských fosilií. Ostatně příroda a historie zlaté horečky, to jsou dvě největší cestovatelská lákadla Kanady. Atlantské pobřeží je velmi členité s fjordy a řadou ostrovů, podobně i tichomořské. Na západě území sahají do výšek Kordillery, ve středu prérie, na východě převládají nížiny. Je tu hustá říční síť s řadou jezer a u severního pobřeží leží řada velkých ostrovů pokrytých ledem. Proto má Kanada jedny z největších zásob sladké vody na světě.

Další fotky z Kanady si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: