Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: národní park Blue Mountains, metropole Kingston, Dunn´s River Falls, Montego Bay, Negril, Long Bay, zátoky Treasure Beach.

Cestopisy z Jamajky

Jamajka je třetím největším ostrovem Karibiku nacházejícím se v souostroví Velkých Antil v Karibském moři. Jeho skalnaté pobřeží lemují korálové útesy. Vnitrozemí je hornaté s vápencovými krasovými plošinami, mohutnými vodopády, tropickými lesy s cennými dřevinami a savanami s množstvím kaktusů.I člověk s minimálními zeměpisnými znalostmi si vybaví alespoň jamajský rum a reggae. Vzduch je zde provoněný kořením a marihuanou a život v tomto tropickém ráji tepe v rytmu reggae. Proč si ale vybrat Jamajku, když Karibik nabízí cestovatelům více než 30 rozmanitých ostrovů? Jamajka je totiž, narozdíl od řady monotónnějších ostrovů, velmi pestrá: každá ze čtyř hlavních ostrovních oblastí má odlišné prostředí i podnebí. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Jamajky.

Zajímavosti z Jamajky

Jamajka se vyvázala z britské nadvlády v roce 1947, ale plnou nezávislost získala až v roce 1962, kdy na základě výsledků referenda vystoupila z Antilské federace. Zemi však dlouhodobě sužují konflikty gangů znepřátelených politických rivalů a počet vražd je alarmující. Většinu obyvatelstva tvoří potomci afrických otroků.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: