HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

19.10.2020 Pro vstup je nutní mít negativní test (ne starší 72 hodin) a předložit předem vyplněný zdravotní formulář.

Bezpečnost v Hondurasu není na dobré úrovni. V počtu vražd a násilných přepadení je země v těsném závěsu hned za Venezuelou, tedy nejhůře proslulou zemí v tomto směru v jižní Americe.

Je doporučeno pohybovat se spíše ve skupinách, nikdy o samotě a ve velkých městech v noci. Je třeba dát si pozor, aby nikdo neviděl hotovost, kterou máte u sebe (ideálně rozdělit peníze na několik různých míst). V žádném případě nenoste dražší hodinky či šperky, zlaté řetízky a náušnice. Také byste nikomu cizímu neměli sdělovat své plány a itinerář cesty, například na letišti vás může oslovit „zoufalá“ žena s nemocným dítětem, že potřebuje někam zavézt a vy jí sdělíte, kam míříte. Bývají často napojeny na místní organizované skupiny, které přepadávají turisty na odlehlejších místech. Vraždy při těchto přepadeních nejsou až tak výjímečné (cca 100 amerických občanů takto zahynulo v Hondurasu v roce 2014). Vyskytují se zde dokonce vraždy z důvodu ukradení smartphonu, ať z kvůli osvojení si přístroje nebo pouze z důvodu telefonátu zdarma např.příbuzným do zahraniční. Určitě nikde na veřejnosti příliš neukazujte nějaký modernější telefon.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: