Covid, zdraví a bezpečnost

6. 4. 2021 Letiště jsou otevřená částečně, postupně se obnovují komerční lety pro cestující, kteří mohou prokázat oprávněnost své cesty z a do země. Došlo k obnovení mezinárodních letů, a to (kromě Hondurasanů) pro lidi s trvalým pobytem a i turisty, kteří však musí splnit podmínku „předregistrace“ a disponovat negativním COVID testem (tolerován je PCR i antigenní) ne starším než 72 h. Pro volný pohyb po území země je nutné se při pravidelných kontrolách prokazovat rezervací zájezdu/hotelu/letenky/auta. Osoby, které v posledních 21 dnech pobývaly ve Velké Británii či JAR, nemohou vstoupit do země. Po zhoršení epid. situace na přelomu roku se dne 17. 1. opět obnovil tvrdý lockdown.

19.10.2020 Pro vstup je nutní mít negativní test (ne starší 72 hodin) a předložit předem vyplněný zdravotní formulář.

Bezpečnost v Hondurasu není na dobré úrovni. V počtu vražd a násilných přepadení je země v těsném závěsu hned za Venezuelou, tedy nejhůře proslulou zemí v tomto směru v jižní Americe.

Je doporučeno pohybovat se spíše ve skupinách, nikdy o samotě a ve velkých městech v noci. Je třeba dát si pozor, aby nikdo neviděl hotovost, kterou máte u sebe (ideálně rozdělit peníze na několik různých míst). V žádném případě nenoste dražší hodinky či šperky, zlaté řetízky a náušnice. Také byste nikomu cizímu neměli sdělovat své plány a itinerář cesty, například na letišti vás může oslovit „zoufalá“ žena s nemocným dítětem, že potřebuje někam zavézt a vy jí sdělíte, kam míříte. Bývají často napojeny na místní organizované skupiny, které přepadávají turisty na odlehlejších místech. Vraždy při těchto přepadeních nejsou až tak výjímečné (cca 100 amerických občanů takto zahynulo v Hondurasu v roce 2014). Vyskytují se zde dokonce vraždy z důvodu ukradení smartphonu, ať z kvůli osvojení si přístroje nebo pouze z důvodu telefonátu zdarma např.příbuzným do zahraniční. Určitě nikde na veřejnosti příliš neukazujte nějaký modernější telefon.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: