Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: ruiny mayského města Tikal, romantická Antigua, metropole Guatemala City, Jezero Atitlan, Livingstone, plavba po řekách Río Quequeche a Río Cocolí, vesnice v okolí Quetzaltenanga, jeskyně Actun-Can.

Cestopisy z Guatemaly

Guatemala je středoamerický stát, jehož břehy omývá Tichý oceán na jihu a Karibské moře ze severu. Území státu je hornaté až na jižní pobřeží a nížiny na severu. Všechna důležitá města jsou soustředěna v jižní polovině země.

Pyramida v Zaculeu

Cestovatele lákají především vysoké Kordillery s činnými i vyhaslými sopkami, které se vypínají ve střední a jižní části Guatemaly. Právě hory jsou místem, kde se nachází řada pozůstatků starověké mayské civilizace. Oblast je však dějištěm častých zemětřesení a poloha v tropické oblasti s sebou přináší také ničivé hurikány. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Guatemaly. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Guatemaly.

Zajímavosti z Guatemaly

Po dlouhých letech občanské války se v roce 2000 konaly v Guatemale první mírové volby, avšak politická situace v zemi nadále není stabilní. V tomto agrárním státě je stále téměř polovina lidí negramotných.

Další fotky z Guatemaly si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: