HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

19.10.2020 Je nutné mít negativní test (ne starší 72 hodin) a vyplnit před odletem zdravotní formulář, a získat z něj QR kód.

Bezpečnostní situace v Guatemale je nestálá, může dojít k napadení a okradení cizinců. Je tedy lepší cestovat pouze ve dne a vyhýbat se osamělým místům, nenocovat v přírodě či v odstaveném autě, nenechávat osobní věci bez dozoru. Před odjezdem je vhodné opatřit si fotokopie cestovního pasu, víz, letenek, dokladů k pojištění a tyto kopie uschovat stranou od originálů.

Na některých místech v Guatemale (především mezi indiánským obyvatelstvem) je nebezpečné fotografovat. .Vždy je nutné předem fotografovanou osobu požádat o svolení. Ve většině případů, je za fotografii nutné zaplatit.

Zdraví

V Guatemale jsou mimo hlavní města časté nemoci jako malárie, dengue, žloutenka, cholera, žlutá zimnice, břišní tyfus, améby atd. Turisté by se měli vyhýbat místům se stojatými vodami a loužemi, používat spreje k hubení komárů v místnostech i osobní repelenty. Doporučuje se očkování proti hepatitidě A, tyfu a tetanu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: