Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: národní park Morne Trois Pitons na jihu ostrova, nejvyšší vrchol Morne Diablotius, Trafalgarské a Viktoriiny vodopády, hlavní město Roseau a Porthsmouth.

Cestopisy z Dominiky

Ostrovní stát Dominika je součástí soustroví Malé Antily, leží mezi ostrovem Guadeloupe a Martinikem. Bohatá karibská příroda láká dobrodruhy, horaly i potapěče. Jakožto ostrov sopečného původu je Dominika hornatá – nejvyšší vrchol Morne Diablotius měří 1447 metrů. Nabízí mnoho možností na treky, vycházky do hor i dobrodružné výpravy do nepropustné džungle. Ostrov oplývá divokou přírodou, všude narazíte na banánové plantáže a kokosové palmy.

Neměli byste vynechat návštěvu hlavního města Roseau, rozkládajícího se podél stejnojmenné řeky, a města v zátoce prince Ruperta, Porthsmouth, do kterého připlul Kryštof Kolumbus. Rovněž je ideálním místem pro potapěče, v zátoce se nachází mnoho starých vraků lodí. Pokud vás zajímá, jak žili původní obyvatelé ostrova, navštivte skanzen indiánského kmene Karibů.

Zajímavosti z Dominiky

Na ostrově naleznete tři národní parky, kterým vévodí národní park Morne Trois Pitons, rozkládající se podél stejnojmenné hory. Je zapsaný na seznamu Světového dědictví UNESCO. Určitě byste tu měli podniknout dobrodružný výlet k Trafalgarským vodopádům. Ve všech parcích naleznete termální prameny, sopečná jezera, vodopády i gejzíry.

Dominika má ve státním znaku papouška Amazoňana císařského, který na ostrově také žije.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: