Peníze a ceny

Na Dominice platí Východokaribský Dolar (XCD), stejně jako na dalších 5 karibských ostrovech oblasti Malých Antil. Na ostrově najdete pouze 6 bankomatů, které vám vydají zdejší měnu. Také je zde několik bank a směnáren, kde vám vymění USD nebo EUR na zdejší měnu. Dominika není tak přátelská vůči běžným platbám v USD, v restauracích a obchodech, jako je to v jiných oblastech Karibiku a zdejší měnu tedy budete potřebovat.

Kreditní a debetní karty jsou akceptovány běžně v hotelech, půjčovnách aut, v obchodech na letišti a ve větších supermarketech. Obecně je potřeba mít s sebou hotovost v místní měně. K platbě kartou bývá připočítáván poplatek až 10% z placené částky (je dobré se předem zeptat, jaký příplatek je účtován).

Ceny na Dominice shledáte velice příznivé, ať se jedná o ubytování, stravování v restauracích, zapůjčení auta či ceny výletů nebo potápění. Nejlevněji nakoupíte potraviny ve větších supermarketech. Na ostrově najdete jak luxusnější resorty a restaurace, tak malé rodinné hotely i restaurace i bary. Ceny ubytování se liší podle kategorie, kde se budete chtít ubytovat, najdete zde luxusní hotely, ale také menší velice příjemné hotely a hostely s cenami od 15 USD za noc a osobu, většinou s vlastní koupelnou a wc a s jednoduchou snídaní.

Za půjčení auta zde dáte od 35 USD za den, pokud si vystačíte s malým autem nejekonomičtější kategorie.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: