Stručný průvodce

Co by vám nemělo v Chile uniknout: metropole Santiago, poušť Atacama, výstup na některou ze sopek, trek v Patagonii, národní park Torres del Paine, Altiplano a nebo třeba svátek Fiesta de la Tirana.

Cestopisy z Chile

Chile je na jihoamerické poměry klidnou zemí s celou řadou kulturních i hlavně přírodních zajímavostí.Tato velmi dlouhá a zároveň uzounká země je uzavřena mezi pobřeží Tichého oceánu na západě a pásmo pohoří Andy na východě.

Vrak lodi, Chile

Jsou zde hory pokryté ledovci, sopky a gejzíry, pouště a neúrodné solné pláně, pláže i divoké lesy. Na severu se rozprostírá poušť Atacama plná nerostného bohatství, především mědi. Ta je hlavním vývozním artiklem Chile. Na území Patagonie na jihu země se nacházejí sopky a jezera, kde leží teprve nedávno vytvořený NP Patagonia . V národním parku Nevado Tres Cruces se toulejte u nádherně modrých jezer i horkých lagun! Členité jižní pobřeží formuje fjordy, kanály a četné poloostrovy. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Chile.

Vodopád u břehu jezera Conguillío, ChileVodopád u břehu jezera Conguillío, Chile

Sopka Llaima, vlevo na obzoru sopka Lanín, NP Conguillío, ChileSopka Llaima, vlevo na obzoru sopka Lanín, NP Conguillío, Chile

Torres del PaineTorres del Paine

Zajímavosti v Chile

K chilskému území patří i nespočet větších či menších ostrovů a ostrůvků. Nejznámější jsou Ohňová země, Velikonoční ostrov, Ostrov Robinsona Crusoa (souostroví Juana Fernandeze) a ostrov Hannover, kam spisovatel Jules Verne umístil děj svého románu Dva roky prázdnin. Chile si také nárokuje přiléhající výseč Antarktidy, jejíž území ale v současnosti podléhá mezinárodní tzv. Antarktické smlouvě, podle níž se celý ledový kontinent těší mezinárodnímu statutu. Chile má za sebou roky krvavé diktatury generála Pinocheta, který se zmocnil vlády vojenským pučem v roce 1973 a jehož režim připravil o život až 80 tisíc lidí. Dnes je Chile poměrně vyspělou a bezpečnou zemí.

Další fotky z Chile si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: