HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

24.11.2020 Země je otevřena cizincům. Je nutné předložení dotazníku, negativního testu (ne staršího 72 hodin) a pojištění, které pokryje případné náklady s onemocněním covidem. Cestovatelé z rizikových zemí musí nastoupit do karantény.

Chile je jednou z nejbezpečnějších zemí v Jižní Americe. Bezpečnost je téměř srovnatelná se situací v ČR. Ve Valparaísu a Santiagu doporučuji být opatrný a vyhýbat se návštěvě chudých čtvrtí.

Mnohem větší nebezpečí než kriminalita představuje příroda. Při koupání v Pacifiku buďte maximálně opatrní a dbejte pokynů místních, jinak můžete během pár desítek sekund skončit na širém moři. Při pohybu v divoké přírodě s sebou mějte dostatečné vybavení a buďte připraveni na náhlé změny počasí.

Nebezpečí představují např. i neočekávané výbuchy sopek a především zemětřesení, která jsou v Chile na denním pořádku. Dbejte zákazů rozdělávání ohně a dalších zákazů – český turista už v Chile vypálil velkou část NP Torres del Paine…

Po zdravotní stránce není vyžadováno žádné speciální očkování. Zdravotní rizika jsou podobná těm evropským. Lékařská péče je na relativně dobré úrovni a lékárny jsou dobře zásobené. Nezapomeňte na kvalitní zdravotní pojištění. Chystáte-li se výše do hor, předcházejte horské nemoci!

S aktualizací online průvodce pomohl Honza Brotánek – www.dojizniameriky.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: