Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: systém podzemních jeskyní Blue Hole National Park, malebné vodopády v Toledu, nádherné laguny a muzeum v Belize City, největší bariérový útes na severní polokouli Barrier Reef Reserve System a rezervace Cockscomb s největší koncentrací jaguárů na světě.

Cestopisy z Belize

Belize, dříve Britský Honduras, je nezávislým státem poměrně krátce. Jako v jedné z mále zemí kontinentu je zde oficiálním jazykem angličtina, i když především na jihu země se bez problémů domluvíte i španělsky.

Belize

Největším lákadlem jsou zejména kilometry nádherných pláží a korálových útesů, nabízejících návštěvníkům nezapomenutelné zážitky spojené s potápěním či rybařením. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Belize.

Zajímavosti v Belize

V belizské džungli jsou také k vidění mayské památky, zejména zříceniny prehistorických staveb, většinou pyramid. Mayské středisko z pozdně klasického období Nim Li Punit leží 38 kilometrů od Punta Gordy. Divoká, leč krásná příroda zase zcela jistě nadchne ty cestovatele, kteří na svých cestách preferují dobrodružství.

Další fotky z Belize si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: