Počasí

Mezi prosincem a květnem jsou podmínky pro návštěvu Belize ideální. Problémem je ovšem skutečnost, že v tomto čase sem proudí davy jiných návštěvníků. Mezi červencem a listopadem nastává období hurikánů.

Hlavní turistická sezóna v Belize začíná koncem listopadu a trvá přibližně do konce března. V tomto období zde obvykle nebývá tak úporné horko, prší méně a klima bývá pro průměrného Čecha příjemné. Obvykle je mírně pod 30 stupňů Celsia. Po konci března jdou obvykle teploty rychle vzhůru a zvyšuje se také vlhkost. Kolem června už bývá v plném proudu období dešťů, které se však liší od toho, jak jej znáte z Asie. V červnu 2014 jsem v Belize strávil 20 dní, propršely jen dva a jinak bylo pouze pod mrakem a velké horko. V zemi nebyli téměř žádní turisté a byla to ideální příležitost vidět místa autenticky, bez turistických přikrášlovátek. Prý jsem měl ale velké štěstí a obvykle touto dobou proprší polovina dní.

V létě, tedy od cca od června do srpna jsou v Belize teploty pro našince doopravdy vysoké, když se v některých částech země pravidelně šplhají i přes 40 stupňů Celsia a vlhkost se často blíží k poněkud nepříjemným 100 procentům.

Pokud byste se však Belize měli v nějaké období doopravdy vyhnout, bylo by to od konce srpna do počátku října, kdy je v zemi sezóna hurikánů. Turisté obvykle čekají do konce října a poté opět začnou přijíždět s úderem počátku listopadu, přestože hlavní sezóna doopravdy začíná až o měsíc později.

S aktualizací online průvodce nám pomohl Jakub Kynčl, fotograf a autor webu SuperBelize.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: