Internet, telefon, média

Nákup místní sim-karty je poměrně zbytečný. Ceny nejsou nikterak výhodné. Pokud tedy potřebujete zůstat s někým v kontaktu, zkuste si to vše nastavit tak, aby vám stačil internet. Ušetříte.

Telefon

Ještě ke konci roku 2014 platilo, že žádný z českých mobilních operátorů neměl v Belize roamingového partnera a ani žádného neplánoval. To tedy znamená, že s výjimkou hraničních oblastí, nebudete mít v Belize žádný telefonní signál. Telefonní signál z Guatemaly a Mexika obvykle sahá jen několik kilometrů za hranice, a tak budete v Belize odkázáni na internetové spojení, které je v době Facebooku a nejrůznějších instant messengerů plně dostačující. Aspoň budete mít dobrý důvod pro to, abyste oznámili svému zaměstnavateli, že vás na telefonu nezastihne.

Internet

Internetové kavárny jsou v každém větším městě, případně tak fungují některé hotely, které si tak přivydělávají. V poslední době však místní i-kavárny zažívají úpadek podobně jako jinde ve světě. Pavučina Wi-Fi sítí je totiž každým rokem hustší a dnes už bezdrátovým připojením disponují nejen dražší ubytování, ale i mnohá budgetová a restaurace. Při troše snaze tak vždy během pár minut najdete internetové připojení, na kterém si při konzumaci nějakého nápoje či jídla budete moci stáhnout svou poštu a zjistit, co se děje ve vaší vlasti.

Počítejte však s tím, že v Belize je nejdražší internet v celém Karibiku, a tak provozovatelé restauračních a hotelových zařízení často neplatí zrovna rychlý internet. Když se tato rychlost rozdělí mezi několik lidí, tak jistě počítejte s tím, že nebudete zrovna odesílat HD videa, ale budete rádi, když odešlete nějakou tu fotografii. Samozřejmě, že v těch nejdražších ubytováních bude obvykle rychlost internetu odpovídající.

S aktualizací online průvodce nám pomohl Jakub Kynčl, fotograf a autor webu SuperBelize.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: