Covid, zdraví a bezpečnost

9. 4. 2021 Hranice jsou otevřené, nutný test, maximálně 5 dní starý. Tranzit je možný bez testu, pokud doba pobytu nepřekročí 48 hodin. Před každou cestou nutno vyplnit online formulář „Health Visa“ a 5. den pobytu absolvovat testu formou antigenního testování. Celková cena za Health Visa a test činí 40 USD pro návštěvníky, kteří stráví na Bahamách méně než 4 noci, resp. 60 USD pro návštěvníky cestující na delší dobu.

14.12.2020 Pro vstup do země je nutné se registrovat a získat QR kód, mít negativní PCR test a otestovat se 5. dní po příletu.

19.10.2020 Cestovatelé musí nastoupit do 14-ti denní karantény a podstoupit testy. Je nutné předložit zdravotní vízum získané před příjezdem do země. Je nutné mít negativní test (ne starší 7 dnů).

Bahamy nejsou příliš nebezpečné. Nejvíce deliktů se stává v chudých částech Nassau a Freeportu, málokdy se však týkají turistů. Je třeba vždy pečlivě zamknout hotelový pokoj. Pasy, letenky, hotovost a cennosti uschovat v hotelovém trezoru. Nenechávat své věci, hlavně na plážích, bez dozoru. Nechodit v noci na pláž a do tmavých čtvrtí měst.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: