Stručný průvodce

Top tipy, co by vám nemělo uniknout v Argentině: vodopády Iguazu a pozorování přírody v nejsevernější argentinské provincii Misiones, město Buenos Aires, národní park Los Glaciares, ledovec Perito Moreno, kolonie tučňáků v Punta Tombo, incké kulturní stezky v údolí Quebrada de Humahuaca a ráj zvířat na poloostrově Valdés.

Cestopisy z Argentiny

Argentina je po Brazílii druhou největší zemí Jižní Ameriky a osmou největší zemí světa. Název země je odvozem z latinského slova “argentum”, stříbro. Na severu se rozkládají obrovské pastviny, savanya zalesněná krajina El Chaco. Patagonie s náhorními plošinami zabírají jižní část. Páteř Argentiny tvoří impozantní velehorské pásmo And, které se táhnou po celé západní délce Argentiny.

Ledovec Perito Moreno, Argentina

Argentina rozhodně není země bez bouřlivé historie, spíše naopak. Pokud hledáte známky a důkazy o historii tohoto území, věřte, že tu naleznete to, co hledáte. Najdete tu spoustu muzeí, která dokumentují historické události na tomto území.A proto je tato země lákadlem nejen díky své krajině, ale i díky svým historickým památkám. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Argentiny.

Zajímavosti z Argentiny

Hlavním rysem Argentiny je obrovský kontrast mezi nekonečnýmirovinami a impozantními Andami rozpínajícími se k západní hranici s Chile. Zde nzajdete nejvyšší horu Ameriky Cerro Aconcagua. V Argentině se nachází také nejnižší bod na západní polokouli, jímž je jezero Laguna del Carbon (-105 m). Pro milovníky lyžování v Andách začíná sezóna v červnu a končí zhruba v září. Naopak v zimě se doporučuje cestovat spíše na sever- severozápad. V tomto období ustupuje období dešťů a vysoké teploty klesají. Buenos Aires, Cuyo a oblast mezi La RiojaCatamarcajsou nejúžasnější na podzim a na jaře. Argentinu můžete navštívit v kterémkoli ročním období. Všeobecně ale platí to, že od prosince do února je v Argentině léto, zatímco červen až srpen jsou měsíci zimními. Vzhledem k velkému rozdílu podnebí mezi severní a jižní částí Argentiny je léto díky mírným teplotám a dlouhým dnům tou nejlepší dobou na návštěvu Patagonie a jižní části And. Vydejte se k Cerro Torre nebo Mt. FitzRoy . V Patagonii můžete navštívit poloostrov Valdés, který je rájem zvířat, například rypouše sloního, velryb a tučňáků nebo údolí Quebrada de Humahuaca, které sleduje hlavní linii incké kulturní stezky (Camino Inca) podél Rio Grande od jejího pramene na chladných náhorních plošinách And.

Další fotky z Argentiny si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: