Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: Viktoriiny vodopády, národní muzeum a botanická zahrada v Harare, Matobo National Park, nejvyšší vrchol Zimbabwe Nyangani a národní památka Great Zimbabwe.

Cestopisy ze Zimbabwe

Zimbabwe je krásná země, která nabízí jak přírodní, tak historické zajímavosti. Světoznámou atrakcí jsou samozřejmě Viktoriiny vodopády na řece Zambezi. Po celém území jsou roztroušeny národní parky a přírodní rezervace různých typů – botanické zahrady s různými rostlinami a zvířenou, hornatá území s možností trekovat nebo říční parky, kde naopak lze podniknout safari na člunu.

Zimbabwe (dříve Jižní Rhodesie) leží v jihovýchodní Africe mezi řekami Zambezi a Limpopo. Většinu území vyplňuje náhorní plošina Matabele. Řeka Zambezi lemuje zemi na severu, protéká velkým kaňonem, jehož část zaplavily vody umělého jezera Kariba. Na jihu se nachází široké údolí řeky Limpopo. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Zimbabwe.

Zajímavosti v Zimbabwe

V zemi jsou i významná archeologická naleziště se zbytky původního osídlení, skalními malbami apod. Nejvýznamnějším z nich jsou zříceniny Great Zimbabwe, sídelního komplexu s kamennými hradbami, který byl obydlen od 9. do 17. století. V městě Bulawayo je jedno z nejlepších afrických muzeí Museum of Natural History s velice cennými sbírkami.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: