HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: safari a horské gorily v parcích Bwindi a Mgahinga, hrobky bugandských králů v Kasubi, raftování na divoké vodě v Jinja, pramen Nilu, pohoří Ruwenzori s vrcholky Mount Stanley a Margherita.

Cestopisy z Ugandy

Uganda je vnitrozemský stát ve východní Africe. Leží na Východoafrické vysočině, obklopené pohořími – Modré hory a Ruwenzori na západě, vulkanické pohoří Virunga na jihozápadě, další pohoří leží i na východní hranici s Keňou. Na ugandském území je několik významných jezer, Ukerewe (Viktoriino jezero), Albertovo jezero a Edwardovo jezero.

Obyvatelé vesnice Iganga, Uganda

Bezpečnost se v Ugandě za poslední roky výrazně zlepšila. Pouze v severní části země (přibližně nad úrovní města Gulu) stále pokračuje malá občanská válka. Cesta na sever se proto nedoporučuje! Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Ugandy.

Zajímavosti v Ugandě

Uganda je bezesporu jednou z nejkrásnějších afrických zemí. Má mimořádné přírodní scenérie s horami, jezery a vodopády a velké množství národních parků. Nabízí například treking v zamlženém pohoří Ruwenzori nebo ve vulkanickém parku Mt. Elgon. V jižní části země se ale můžete spolehnout na pravidelnou autobusovou dopravu a širokou nabídku prostých hotýlků. Nemusíte mít strach se pohybovat sami a to ani v noci.

Další fotky z Ugandy si můžete prohlédnout v naší galerii.

export_hs_gallery

Do Ugandy se snadno dostanete se společností Turkish Airlines, která létá od nejvíce zemí na světě. Nabízí pohodlí 4*hvězdičkové společnosti: letíte za dobrou cenu a získáte skvělý servis na palubě. Při mezinárodních letech si vychutnáte výběr nejlepšího menu. Jestliže u zvoleného letu neexistuje návazné spojení při přestupu, můžete využít Tour Istanbul zdarma. Online průvodce po Súdánu vytváříme díky podpoře Turkish Airlines.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: