Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: hlavní město Tunis, ruiny Kartága, Národní park Boukornine, pláže a město Habeš na ostrově Djerba, amfiteátr v El Jem, okružní jízda po horských oázách z města Tozeur.

Cestopisy z Tuniska

Tunisko je země s velmi dlouhou a dramatickou historií.  Nabízí nepřeberné množství památek z různých období; nejznámější jsou bezesporu ruiny Kartága.hlavním městě Tunisu je jedno z nejvýznamnějších afrických muzeí, Muzeum Bardo. Nenechte si také ujít návštěvu nádherných velkých mešit či obchodních uliček, súků, s originálním zbožím.

Tunisko se rozkládá na severu Afriky u Středozemního moře. Má poměrně členité pobřeží s několika ostrovy, z nichž nejznámější je Djerba. Krásné pláže jsou oblíbenou destinací evropských turistů. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Tuniska.

Zajímavosti v Tunisku

Sever Tuniska je poměrně hornatý. Pohoří Atlas zde plynule přechází v pohoří Dorsale, které sahá až k nížině Tuniského zálivu. Směrem na jih se pak táhnou náhorní plošiny, přecházející v nížinu vyplněnou slanými pánvemi (šoty). Na jihu se nachází pouštní plošina Dahar a na jihozápadě poušť Sahara. Na pobřeží, které je ovšem silně zasaženo cestovním ruchem, najdete dost hezkých pláží. Můžete podniknout i několikadenní trekking s velbloudí karavanou saharskými oázami. Městečka i vesničky ve středu a na jihu země vás zaujmou malebnou původní architekturu.

Další fotky z Tuniska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: