Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: čínná sopka Piton de la Fournaise, hlavní město Saint Denis a chrám Kalikambal, propast v útesech Le Gouffre, želví farma Le Corail, jeskynní kostel Notre Dame de la Paix a vodopády a bujná vegetace v pohoří Salazie.

Cestopisy z Réunionu

Réunion je zámořský departement a region patřící Francii. Réunion spolu s Mauriciem a Rodriguesem tvoří souostroví Maskarény.

REUNION

Na ostrově se nachází nejaktivnější sopkou na zemi Piton de la Fournaise. Neobyčejný ostrov Réunion je známý zejména horským masivem vulkanického původu, který skýtá velkolepou podívanou. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Réunionu.

Trois RochesTrois Roches

Cirque de Mafate a vesnička MarlaCirque de Mafate a vesnička Marla

Stezka v kráteru MafateStezka v kráteru Mafate

Zajímavosti z Réunionu

Na ostrově naleznete kokosové palmy, pláže podél tyrkysově modrých lagun a bílé korálové útesy. Zdejší flóra a fauna fascinuje přírodovědce, profesionály i amatéry. Na malé ploše zde můžete obdivovat unikátní flóru, kterou ovlivňuje zejména vysoké pásmo lesa. Můžete se seznámit s několika druhy palem, divokých orchidejí a sami poznáte, že místní obyvatelé květiny milují, protože okolí všech domů i městské parky jsou zaplaveny koberci barevných květů. Na pobřeží i v horách narazíte na mnoho druhů ptactva a ve vodách na rozmanité druhy ryb a dalších vodních živočichů.

Další fotky z Réunionu si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: