Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: noční život v hlavním městě Maputo, starobylé budovy na ostrově Ilha de Mocambique, bílé pláže Sofaly, národní park Barazuto a pohoří Penha Longa.

Cestopisy z Mozambiku

Mozambijská republika se rozkládá na jihovýchodním pobřeží Afriky podél Mozambického průlivu (součást Indického oceánu), který odděluje africký kontinent od ostrova Madagaskar. Pobřežní nížina směrem do vnitrozemí přechází v náhorní plošinu. Na severozápadě se terén opět snižuje k jezeru Malawi (Niassa). V mozambických teritoriálních vodách tohoto jezera leží dva ostrovy, Likoma a Chizumulu, které však patří Malawiské republice.

MOZAMBIK

Země má několik velkých řek, z nichž nejvýznamnější jsou Zambezi a Limpopo. Pobřeží Indického oceánu jižně od ústní Zambezi je směsí písečných dun, pláží, mokřin a mangrovníkových porostů, zatímco severně se táhnou nádherné dlouhé pláže s mnoha ostrůvky a skalnatými útesy. Tady najdete vynikající podmínky pro potápění, šnorchlování, rybaření, jachting, surfování a další vodní aktivity. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Mozambiku.

Zajímavosti v Mozambiku

Hlavní město Maputo, ležící v jižním cípu země, má nejlepší přírodní přístav na východoafrickém pobřeží. Další velká města  jsou Beira, Nampula a Quelimane. Navštívit můžete národní park Barazuto, který zahrnuje některé ostrovy stejnojmenného souostroví včetně přilehlých mořských útesů.Rozhodně nevynechejte ani Ilha de Moçambique (ostrov Mozambik), zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, s jeho fascinující směsicí kultur a architektury. Ve vnitrozemí se dá trekovat například v pohoří Penha Longa na západě země. Několik národních parků, které země má, je uzavřeno (snad s výjimkou NP Gorongosa).

Další fotky z Mozambiku si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: