HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

REPORTÁŽ: O bláznivé jízdě Saharou na nejdelším vlaku světa plném prachu

REPORTÁŽ: O bláznivé jízdě Saharou na nejdelším vlaku světa plném prachu

Měly by to být nejdelší vlaky na světě. Některé z nich dosahují délky ke třem kilometrům a váží tisíce tun. K tomu, aby se jen rozjely, potřebují i čtyři lokomotivy. Iron Ore Train je sám o sobě unikátní. A víte co je skvělé? Dá se na něm projet Saharou.

Mauretánie je země s nejstarší knihovnou, nejdelším vlakem, ale i všudepřítomným rasismem

Na naší cestě kolem světa jsme se ocitli na mnoha pozoruhodných místech. Jedním z těch výjimečných byla Mauretánie. Výjimečný byl už samotný vstup do země.

Expedice Na kole přes Afriku má za sebou čtvrtinu cesty
Aktuality

Expedice Na kole přes Afriku má za sebou čtvrtinu cesty

Tadeáš Šíma má za sebou čtvrtinu cesty po celém západním pobřeží Afriky. Za dva měsíce už na kole Apache projel pěti africkými státy a za doposud nejsilnější zážitek považuje zdárný přejezd Sahary.

Průvodce africkou gastronomií aneb dva roky hladovění na cestě Afrikou

Průvodce africkou gastronomií aneb dva roky hladovění na cestě Afrikou

Když si vzpomenu na dva roky cestování po Africe, vybaví se mi hlad a žízeň. Většina území subsaharské Afriky je pro gurmána stezkou odvahy. Někdy není co jíst, jindy to nemá žádnou chuť a odporně to páchne nebo je to polosyrové maso neznámého původu, ze kterého lze snadno chytit nebezpečnou chorobu.

Cesta na nejdelším nákladním vlaku na světě

Cesta na nejdelším nákladním vlaku na světě

Celé tři kilometry měří nákladní vlak vozící železnou rudu ze saharských povrchových dolů do přístavu. Díky tomu je znám jako nejdelší nákladní vlak na světě.