Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: hlavní město Antananarivo, kaňon Isalo, skalní útvary Tsingy de Bemaraha, vysoké pohoří Andringitra a množství národních parků a rezervací, zařazených do světového dědictví UNESCO.

Cestopisy z Madagaskaru

Madagaskar je čtvrtý největší ostrov světa. Leží v Indickém oceánu asi 400 km východně od africké pevniny, od které je oddělen Mozambickým průlivem. Dlouhá izolace ostrova způsobila, že se zde vyskytuje jedinečná endemická fauna i flóra. Ostrov je známý především více než padesáti druhy lemurů. Charakteristickým rysem rostlinné říše jsou majestátní baobaby.

Ostrov vás okouzlí svou krajinou, nejznámějšími útvary jsou vápencové jehly, tzv. tsingy. Najdete je hlavně v rezervacích Bemaraha a Ankàrana. Zajímavé jsou také pohřební zvyky či  velmi zvláštní pohřební umění domorodců. Nechcete-li chodit po parcích nebo navštěvovat domorodé vesnice, zkuste některou z krásných pláží s možností potápění (například ostrov Nosy Be u severného pobřeží), nebo výlet pirogou po místních řekách. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Madagaskaru.

Zajímavosti z Madagaskaru

Nejvíce zvířat a zajímavých rostlin uvidíte v některém národním parku nebo rezervaci.  Na severu jsou toParc National de Montagne d´Ambre a rezervace Ankàrana, na západě největší madagarkarská rezervace, zapsaná na seznam UNESCO,Réserve Naturelle Intégrale des Tsingy de Bemaraha nebo Réserve Forestière de Ampijoroa. Jih se může pochlubit národním parkem Isalo, v centrální oblasti ostrova  jsou Národní park Ranomafana a Réserve Intégrale de l´Andringitra. Na východě najdete Národní park Marojejy, Národní park Mananara nebo Rezervace Analamazaotra.

Další fotky z Madagaskaru si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: