Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: hlavní město a přístav Accra, město Cape Cost, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, město Kumasi, Larabanga a národní parky Mole National Park a Kakum National Park

Cestopisy z Ghany

Ghana je považována za jednu z nejdostupnějších a nejpřátelštějších zemí západní Afriky. Rozkládá se při pobřeží Atlantiku v Guinejském zálivu. Většina území je tvořena povodími Bílé Volty a Černé Volty. Obě řeky se později spojují a vytvářejí jezero Volta, jednu z největších umělých nádrží na světě. Severní část Ghany je pokryta většinou savanou, směrem k jihu přibývá pralesů.

Ghana - mesita

Velké plochy původního pralesa však už byly vykáceny, dřevo je totiž jedním z nejdůležitějších vývozních artiklů země. Kromě něho se vyváží hlavně kakao a zlato (Ghana se kdysi nazývala Zlaté pobřeží). Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Ghany.

Přístav ElminaPřístav Elmina

Slavnost v ElmíněSlavnost v Elmíně

Cape Cost - otrokářský hradCape Cost – otrokářský hrad

Zajímavosti v Ghaně

Hlavním a největším městem Ghany je Accra, významný přístav na pobřeží Atlantiku. Je kulturním střediskem země, s Národním divadlem, Filmovým institutem, Národním muzeem, četnými hudebními a výstavními centry i domorodými tržišti. V okolí jsou krásné pláže, na některých z nich se nacházejí pevnosti z koloniální i předkoloniální éry. Město Cape Coast, asi 150 km západně po pobřeží od Accry, je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Blízký Kakum National Park je proslulý především množstvím ptáků. Dalším velkým a zajímavým městem je Kumasi, kdysi hlavní město mocného Ašantského království. V Kumasi je obrovský trh pod širým nebem a ve městě samém i jeho okolí několik řemeslnických vesnic a center s nádhernými domorodými výrobky. K nim nerozlučně patří především tkaniny kente, kterými je Ghana proslulá. Téměř na severu země je zajímavé město Larabanga, východisko do Mole National Park. V Larabanze je nádherná mešita, postavená v tradičním sahelském stylu.

Další fotky z Ghany si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: