HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Otroctví žije i ve 21. století. V africké Ghaně straší krutý a zastaralý zvyk
Aktuality

Otroctví žije i ve 21. století. V africké Ghaně straší krutý a zastaralý zvyk

V Ghaně je na první pohled docela klid. Ale zdání klame. Na jihu země se můžete setkat s novodobým otroctvím…

Objevte krásu Afriky s cestovní kanceláří Dream Africa

Objevte krásu Afriky s cestovní kanceláří Dream Africa

O druhém největším kontinentu naší planety stále koluje spousta nejasných a zkreslených představ – chudoba, nemoci, nestabilní bezpečnostní situace… Afrika nabízí ale spoustu přírodních i kulturních skvostů, které by byla škoda nechat si ujít jen kvůli nepřesným informacím. Pokud se neodvažujete do Afriky vydat sami nebo nepatříte mezi zkušené cestovatele, doporučujeme obrátit se na odborníky z CK Dream Africa.

Stavěla jsem knihovnu v Ghaně

Stavěla jsem knihovnu v Ghaně

Když Vám řeknu, že jsem pracovala v knihovně v africké vesnici, možná mi nebudete věřit. Vždyť kdo by v africké vesnici čekal knihovnu?! Zkuste se však na okamžik vymanit ze svého stereotypu o tom, jak vypadá knihovna u nás, a zjistěte, jak funguje v Ghaně.

Součástí ghanské každodennosti je i víra nebo AIDS

Součástí ghanské každodennosti je i víra nebo AIDS

I když je život v Ghaně mnohokrát složitější než u nás, místní jsou trpělivější. Několikahodinové čekání na dodávku tro-tro je příležitostí si popovídat a získat pár zkušeností běžných dní.

Jednou se o sebe postaráme sami

Jednou se o sebe postaráme sami

Na počátku je snaha jednoho pastora, který pomáhá dětem z ulice, později mu pomáhá mnoho organizací s vedením dětského domova. No a jednou se tyto děti o sebe dokážou postarat úplně samy!

Horké léto na ghanské základce

Horké léto na ghanské základce

Inspirován článkem „Ghana – Afrika pro začátečníky“ od Viktora Šabackého jsem se rozhodl přesvědčit se na vlastní kůži, co se myslí těmi „začátečníky“. Dva měsíce učení na základní škole ve vesnici uprostřed Ghany mi daly pořádnou lekci.