Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout:  majestátní poušť Kalahari, delta řeky Okavango, přírodní rezervace Moremi, Gaborone, národní park Chobe a skalní kresby v Tsodilo Hills.

Cestopisy z Botswany

Botswana je bezpochyby jednou z politicky nejstabilnějších zemí na světě a často je považována za zářný příklad demokracie v Africe.

Je to bezpečná turistická destinace. Asi 70% území je pokryto pouští Kalahari, v severozápadní části země se rozkládají bažiny řeky Okavango. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Botswany.

Zajímavosti v Botswaně

Hlavní atrakcí Botswany je největší vnitrozemská říční delta na světě – delta řeky Okavango, která tu mizí v písku pouště Kalahari. Zde i v přilehlé rezervaci Moremi můžete pozorovat statisíce vodních ptáků a dalších zvířat. V kopcích Tsodilo Hills na severu země je nádherná stará přírodní galerie – na 2700 skalních kreseb připisovaných lidu San (Křováci). V národním parku Chobe nemůžete nenarazit na slony, je jich zde totiž kolem 60 tisíc.

Další fotky z Botswany si můžete prohlédnout v naší galerii.

export_hs_gallery
Pro cesty do Botswany doporučujeme cestovní kancelář GRAND AFRIKA specializující se na cesty do Afriky všeho druhu. Kancelář se zaměřuje nejen na spoustu zajímavých destinací, ale i speciální program, jako je safari, trekování, víkendové pobyty či golfové zájezdy, nebo zájezdy na míru.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: