Doprava

K řízení osobního vozu na území Alžírska je potřeba náš i mezinárodní řidičský průkaz. Při cestě vlastním vozem do Alžírska neplatí tzv. zelená karta – na hraničním přechodu je nutné uzavřít turistickou pojistku na dobu jednoho měsíce, pro vůz se vyplňuje tzv. turistická karta platná maximálně tři měsíce. Půjčovny automobilů jsou ve velkých městech. Je možné zajistit vůz prostřednictvím hotelu a turistické organizace ONAT. Jezdí se vpravo. Stav silniční sítě je přijatelný, komunikace mají pevný povrch. V pouštních oblastech je nutný terénní vůz s pohonem všech čtyř kol a značná zásoba pohonných hmot a vody. Silniční poplatky se v Alžírsku neplatí. Síť opraven většinou francouzských vozů je poměrně hustá.

Autobusová a minibusová doprava je velmi rozsáhlá. Za mírný poplatek je možné cestovat do značných vzdáleností, ale jedná se o velmi zdlouhavý způsob dopravy. Centry autobusů jsou města Alžír a Oran, odkud vyjíždějí jednotlivé linky paprskovitě do celé země.
Na území Alžírska je kolem čtyř tisíc kilometrů kolejí.

Hlavní železniční trati vedou z Alžíru do měst Oran, Béjaia, Skikda, Annaba a Constantine. Na jih Alžírska jede vlak jednou denně z Annaby přes Souk Ahras do Tebessy, dvakrát denně z Constantine přes Biskru až do města Touggourt a z Mohammadie do Becharu. Tyto vlaky mají pouze druhou třídu.

Státem řízené trajekty plují mezi přístavy Alžír, Annaba, Arzew, Béjaia, Djidjelli, Ghazaouet, Mostaganem, Oran a Skikda.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: