Zážitkový svět v Míšni, nejlepší akce slavné porcelánky v roce 2020

Zážitkový svět v Míšni, nejlepší akce slavné porcelánky v roce 2020

Od svého založení stojí porcelánka v Míšni se značkou „MEISSEN“ za výjimečným zpracováním a nejvyššími standardy kvality. Každoročně se tam vedle tradičních prohlídek konají různé speciální akce. Přinášíme ty nejdůležitější z nich pro rok 2020.

Zažijte v ukázkové dílně výrobu světoznámého míšeňského porcelánu, objevte zajímavou historii a obdivujte jedinečná umělecká díla v muzeu Míšeňské porcelánové nadace. Nechte se inspirovat v jednom z několika obchodů a završte svou návštěvu kulinářským potěšením v kavárně & restauraci Meissen.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Objevte, jak se vyrábí porcelán

Ukázková dílna představuje ty nejdůležitější kroky potřebné k výrobě míšeňského porcelánu. Uvidíte, kolik pečlivosti a zručnosti je třeba k výrobě tohoto světoznámého porcelánu. Jak vzniká takový porcelán a z kolika částeček se skládá jedna figura? Vydejte se na prohlídku, která začíná na pracovišti soustružníka a končí v malírně. Prohlídka s audio průvodcem v českém jazyce se koná každých 30 minut a je zahrnuta v ceně vstupného.

Navštivte muzeum porcelánu

Stálá výstava muzea Míšeňské porcelánové nadace obsahuje doposud nezveřejněnou sbírku porcelánu od monumentálních plastik až po opulentní labutí servis z doby Augusta Silného. Každý rok představuje muzeum nějakou novou speciální výstavu. V roce 2020 bude speciální výstava zaměřena na Paula Scheuricha, jednoho z nejdůležitějších umělců v historii manufaktury. Tato část výstavních prostor je zahrnuta v ceně vstupného a je možné se tam vydat na prohlídku každý den.

Den otevřených dveří v roce 2020

Jednou za rok se návštěvníkům otevřou brány výrobních prostor v rámci Dne otevřených dveří – zažijte nevšední podívanou příští rok ve dnech 24. a 25. dubna 2020. Budete se moci podívat do malíren a dalších sekcí jako například archivu forem, který je jinak veřejnosti nepřístupný.

Procházka archivem forem vám poskytne vhled do rozmanité umělecké tvorby nejstarší evropské porcelánové manufaktury. Právě v těchto místech se nachází počátek každého míšeňského porcelánu. Budete moci pohlédnout porcelánovým mistrům přes rameno a obdivovat rozmanitost míšeňských dekorací. Ať už je to květinová malba, chinoiserie nebo figurální dekorace – malíři v porcelánce v Míšni se vždy specializují na jednu oblast z velice bohatého repertoáru. Naopak takzvaná Ofenhalle je poslední zastávkou všech míšeňksých porcelánů. Právě v těchto místech jsou tradiční zkřížené meče ručně aplikovány na porcelán.

Návštěva dne otevřených dveří je zakončena bohatou kulinářskou nabídkou, a to včetně nabídky tradičních regilnálních vín. O doprovod se postará jak živá hudba, tak pestrý program pro děti.

Vstup do výrobních prostor je v obou dnech zdarma!

 • denně (pondělí až neděle) 9-17 hodin
 • 31. 12. a 1. 1., 10-16 hodin
 • 24. 12. – 26. 12. uzavřeno
 • Dospělí: 12 EUR
 • Zvýhodněné vstupné: 8 EUR (děti 6–18 let, studenti, osoby se zdravotním postižením nad 50 % invalidity)
 • Rodinné vstupné: 25 EUR

Nejdůležitější akce v roce 2020

Březen až prosinec 2020: „Paul Scheurich“ – nová speciální výstava v muzeu Míšeňské porcelánové nadace

24. a 25. dubna 2020: Den otevřených dveří ve výrobních prostorách manufaktury

24. duben 2020 v 19:00 hodin: Gurmánský večer v muzeu Míšeňské porcelánové nadace

6. a 7. prosince 2020:Vánoce v HAUS MEISSEN®, vstup na vánoční trhy je zdarma

Otevírací doba:
 • denně (pondělí až neděle) 9-17 hodin
 • 31. 12. a 1. 1., 10-16 hodin
 • 24. 12. – 26. 12. uzavřeno
Vstupné
 • Dospělí: 12 EUR
 • Zvýhodněné vstupné: 8 EUR (děti 6–18 let, studenti, osoby se zdravotním postižením nad 50 % invalidity)
 • Rodinné vstupné: 25 EUR

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: