Z kanclu na konec světa aneb dva roky prázdnin

Z kanclu na konec světa aneb dva roky prázdnin

Dva roky prázdnin není jen román Julese Verna, příběh chlapců, kteří se nešťastnou náhodou ocitli na opuštěném ostrově v Tichém oceánu, kde po dobu dvou let museli přežít. Dva roky prázdnin totiž prožijí i mladí cestovatelé s projektem Travel4Ever, neboli Z kanclu kolem světa.

Rozdílem oproti románu je však to, že oni mají celé dva roky naplánované a vědí, co všechno chtějí poznat a jak toho dosáhnout. Na dvouroční prázdniny kolem světa se tak 4. října 2014 vydala čtveřice mladých českých cestovatelů, kteří chtěli tímto způsobem vybočit s každodenní pracovní rutiny, zvednout se z kancelářské židle, opustit svá lukrativní zaměstnání a vzít život do svých rukou.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Financovat projekt se rozhodli pomocí prostředků, které si vydělali sezením v práci, a také formou přivýdělku při plánované návštěvě Nového Zélandu v rámci jejich cestování.

Tento neobvyklý projekt podporuje prodejce outdoorových potřeb HUDYsport, který cestovatele zásobil oblečením a vybavením ze svého sortimentu. A protože na svých cestách přespávají převážně ve stanech a cestují v nejrůznějších klimatických podmínkách, potřebují kvalitní vybavení. Na webové stránky blog.hudy.cz mladí cestovatelé průběžně umisťují zápisky ze svých cest. Z celého putování pak vznikne cestovatelský film, který by měl navnadit a motivovat mladé lidi k poznávání světa v dnešním konzumním světě, který je převážně vyplněn prací.

Jak takovou cestu vůbec plánovali a co vše bylo třeba zařídit, si můžete přečíst v článku: Přípravy na cestu Z kanclu kolem světa.

A jaký je plán cesty? Začali měsíční cestou po Číně a Tchai-wanu, odkud se přepravili na Nový Zéland, kde nyní kromě cestování a poznávání tamní přírody a kultury vydělávají finanční prostředky pro zbytek své cesty. V plánu mají návštěvu nádherných ostrovů Francouzské Polynésie, aby pak uskutečnili několikaměsíční cestu po Austrálii. Pak se letecky přesunou do Chile, kde se v koupeném autě vydají na dobrodružnou cestu z Jižní do Severní Ameriky. Zpátky do ČR se vrací přes americký Texas.

Jak jejich cesta zatím probíhá?

…Další den jsme uskutečnili celodenní výlet podél řeky Yulong, který byl opravdu nádherný.  Až možná kýčovitě působil pán s tradičním čínským čepcem na voru, který se proti nám plavil obklopen neuvěřitelnou krajinou zelených kopců. Výhledy na kopce a všelijaké skalní útvary jsme si prostě zamilovali. Měli jsme štěstí, že se zlepšily smogové podmínky a hory byly tentokrát krásně vidět. Většinou se nám v Číně dost špatně fotilo právě vinou všudypřítomného smogu či mlhy. V poledne jsme poobědvali s místními Číňany v jedné venkovní restauraci. Usadili nás ke stolu na miniaturní židličky a dali nám čajové lístky na zalití horkou vodou…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: