Walk for help – když cestování pomáhá

Walk for help – když cestování pomáhá

Walk for Help, česky Cesta pro pomoc, je projekt bořící mýty a zažité představy o tom, že cestování je nákladné, že pomoc je výsadou bohatých a nedostane se potřebným a že svět okolo nás je krutý a sobecký.

Ve spolupráci s Charitou ČRMOSTProTibet se dobrovolníci vydávají do indických Himálají s cílem upozornit na nelehkou životní situaci obyvatel Nepálu zasažených nedávným zemětřesením a obyvatel Indie a Tibetu, kde chtějí podpořit tibetskou kulturu a vzdělanost.  Proto podporují buddhistické mnichy v místních klášterech a rozvoj škol pro děti.

Jak nápad vznikl?

Zakladatelé projektu nechtěli jen nečinné přihlížet, když na ně z televize a rádia doléhaly děsivé zprávy o obětech občanské války v Sýrii a tzv. „migrační krize“. Měli potřebu těmto lidem pomoci. Náhodou v té době také narazili na projekt švédského cestovatele Henrika Nilssona Walk for Nepal, který se rozhodl ujít pěšky vzdálenost přibližně 600 km z Osla do Åhus, aby tím upozornil na nutnost pomoci obětem zemětřesení v Nepálu. Cestou pořizoval fotky, vkládal je na sociální sítě a přitahoval tím k projektu ještě větší pozornost. Nakonec se mu podařilo vybrat asi 10 000 norských korun.

Walk for Syria

Ve snaze upozornit na problém humanitární krize v Sýrii se autoři rozhodli ujít 370 km ze skotského městečka Fort William na mys Cape Wrath na severu. Tato cesta je označována jako jeden z nejnáročnějších treků v Británii. Dárci a fanoušci, které projekt oslovil, mohli přispívat na účet Charity Česká republika. Úspěch předčil všechna očekávání – díky projektu se vybralo 267 807 Kč.

Více na www.walkforhelp.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: