Výstava Poznej světové dědictví UNESCO proběhne v Plzni a Třebíči

Výstava Poznej světové dědictví UNESCO proběhne v Plzni a Třebíči

Dvanáctý ročník putovní výstavy fotografií Poznej světové dědictví UNESCO z autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové, zahajuje počátkem dubna putování po České republice. V kolekci fotografií 12. ročníku mohou návštěvníci obdivovat skvosty Tuniska, Švýcarska, Chorvatska, Slovenska, rakouského Salcburku a řady zemí exotické Asie, včetně Číny a Indie.

Zahájení se uskuteční hned ve dvou městech: dne 2. dubna 2014 v 16 hodin v E-Centru v Plzni (Informační centrum ČEZu, Guldenerova 17) a 3. dubna 2014 v 16 hodin v nádherných prostorách Zadní synagogy v židovské části města Třebíče. Plzeňská část výstavy je věnována Švýcarskému dědictví UNESCO a je součástí akce Švýcarské dny v České a Slovenské republice. Výstava v plzeňském E-Centru je přístupná od 3. do 29. dubna 2014 v pondělí a středu od 8 do 17 hodin, v úterý, čtvrtek a pátek od 8 do14 hodin, výstava v třebíčské Zadní synagoze od 4. do 29. dubna 2014 denně od 9 do 17 hodin.

Výstava Poznej světové dědictví UNESCO přibližuje široké veřejnosti již dvanáctým rokem nejkrásnější a nejhodnotnější místa světa, která podle Úmluvy o ochraně světového dědictví z roku 1972 chrání UNESCO, organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu. Cílem výstavy a celého stejnojmenného projektu je vzdělávat, inspirovat a zároveň podporovat udržitelný cestovní ruch, aby se unikátní památky a příroda zachovaly i pro příští generace.

Nedílnou součástí výstavy, která je pro návštěvníky přístupná zdarma, jsou bohatě vybavené informační materiály o místech a o zemích, jejichž krásy fotografie představuji. Návštěvníci tak mají možnost získat i praktické informace, jak do těchto zemí vycestovat, co ještě dalšího v nich navštívit, popřípadě seznámit se s kulturní nabídkou. Výstava si během uplynulé dekády již vydobyla své pevné místo na české kulturní scéně, ročně ji v průměru navštíví mezi 50-60 000 lidmi.

Více o výstavách UNESCO na: www.unesco-mediain.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: