Výstava Magický Himálaj aneb život pod vrcholy velehor

Výstava Magický Himálaj aneb život pod vrcholy velehor

Magický Himálaj je největší autorská výstava svého druhu ve Střední Evropě. Podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: Nepál – Tibet – Bhútán – Indie. Výstava je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje. Věnuje se životu pod ledovými vrcholy nejvyššího pohoří světa. Dostává se pod kůži každodennímu dění, odhaluje neuvěřitelnou pestrost exotických zemí.

Čtvrt století vznikaly snímky etnik a jejich lidských příběhů. Sekce Nepál, Tibet, Bhútán a Indie mapují země na svazích Himálaje. Poutavě prezentují čarovné kultury, tradice i svérázné rituály. Pátá část výstavy díky úspěšné česko-slovenské Expedici Everest 2007 směřuje na nejvyšší horu světa. Prochází oblastí Khumbu, stoupá nebezpečným ledopádem a graduje panoramaty z nekrásnější „rozhledny“ planety.

Všechny sekce tvoří dohromady harmonický celek. Přináší barevné pohledy na barevný svět hor a lidí v něm. Z horkých terají a bujné zeleně džungle směřuje přes odlišná vegetační pásma až do oblasti věčného sněhu a ledu. Poznáme křehké kultury, duchovní proudy i světová náboženství – animismus, hinduismus, buddhismus, sikhismus, islám i tajemný bon… Navíc flóra a fauna, šerpové, dalajláma, cestovatelé Jiří Hanzelka + Miloslav Zikmund, Koruna planety. V obrovské šíři záběru je hlavní síla výjimečného díla.

V rámci výstavy v Liberci je naplánován doprovodný program v podobě promítaní Cestovatelských legend v kulturním a společenském centru v Liberci. Můžete se těšit na nejznámějšího etnografa a spisovatele Miloslava Stingla, cestovatele Rudolfa Švaříčka a fotografa Jirku Kolbabu. Přijďte 14. 3. v 18:30 hodin do kulturního a společenského centra Lidové sady v Liberci.

V patek 15. 3. vystoupí autor výstavy Rudolf Švaříček na Cestovatelském festivalu v klubu Na Rampě se svým putováním z Kyrgyzstánu do Tibetu. Těšíme se na vás od 19:00 hodin v Jablonci nad Nisou.

Foto z výstavy Magický Himálaj

Foto z výstavy Magický Himálaj

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: