Výstava Děti patří do škol: Kupte si fotografii a pomožte dobré věci!

Výstava Děti patří do škol: Kupte si fotografii a pomožte dobré věci!

Velkoplošné fotografie se záběry z Kambodže a příběhy konkrétních kambodžských dětí, které potřebují pomoc, až do 15. prosince proměnily v galerii pod otevřeným nebem pěší zónu v centru Prahy, frekventovanou ulici Na Příkopech. Prodejní výstava fotografií Děti patří do školy je společným dílem režisérky Markéty Nešlehové, fotografa a grafika Georgi Stojkova, kameramana a fotografa Jana Šustera, Charity České republiky a občanského sdružení JHP škola. Cílem neobvyklé prezentace je pomoci získat chudým kambodžským dětem to nejcennější, co jim nikdo nevezme – vzdělání.

Pomoci kambodžským školákům může každý. Všechny fotografie vystavené Na Příkopech jsou k dispozici v kvalitních kopiích, které jsou v prodeji po celou dobu konání výstavy do částky  tří set korun.  Kromě toho je možné přispět jakoukoli finanční částkou na účet s názvem Kambodža, číslo: 5258772/0800. Výtěžek bude věnován na dva konkrétní účely. Prvním z nich je zajištění školení učitelů či vyšetření dětí s postižením a zakoupení speciálních pomůcek pro děti s postižením ve školách v provinciích Takeo a Kampong. Druhým pak provoz školy a rozvoj soběstačného školního hospodaření školy JHP v Puoku. Záštitu nad mimořádnou výstavou Děti patří do školy, která v příštím roce poputuje po dalších českých městech,převzal ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg.

Kambodža patří mezi tzv. nejméně rozvinuté země. Více než třetina lidí žije pod hranicí chudoby s příjmem nižším než jeden dolar denně, 45 % dětí má podváhu nebo je podvyživených. Kambodžská Ústava sice garantuje bezplatné devítileté vzdělávání a univerzální právo na základní vzdělání, jenže to stále zůstává nedostatkovým a těžko dostupným zbožím, především pro děti z venkovských částí země. Přitom například měsíc provozu JHP školy v Puoku, včetně jídla pro studenty a učitele, stojí necelých 20 000 Kč…

Více informací o projektu Děti patří do školy na: www.detipatridoskoly.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: