HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Výherci soutěže MojeSvycarsko.com se setkali v Děčíně, aby pokořili Pastýřskou stěnu

Výherci soutěže MojeSvycarsko.com se setkali v Děčíně, aby pokořili Pastýřskou stěnu

MojeSvycarsko.com připravilo unikátní soutěž, která byla určena především těm, kdo milují hory. Výherci Gabriela, Klára, Denis a Honza díky této soutěži prožijí jedinečný životní zážitek v podobě výstupu na švýcarskou čtyřtisícovku Breithorn nad Zermattem.

Pětidenní výprava, která se uskuteční ve dnech 9. – 13. 9. 2019, se zajištěnou leteckou dopravou z Prahy do Švýcarska a zpět, dopravou po Švýcarsku, ubytováním s polopenzí a s programem v Andermattu, který zahrnuje zdolání místní via-ferraty. Vrcholem výpravy pak bude výstup na švýcarskou čtyřtisícovku Breithorn s horským vůdcem z Mammut Alpine School.

Ještě před odletem do Švýcarska se tři z výherců (Gabriela se bohužel tentokrát účastnit nemohla, takže se na Pastýřskou stěnu podívá v náhradním termínu) setkali v sobotu 20. 7. 2019 na via ferratě Pastýřská stěnaDěčíně, kde je přivítala zástupkyně společnosti MojeSvycarsko.com, Alena Koukalová, která jim zároveň pogratulovala k výhře a předala jim krásná červená trička s logem Švýcarska.

Následně se pod vedením Jana Maršíka seznámili s pohybem na stěně. Zdolávání via ferraty byla pro všechny účastníky premiéra, takže bylo potřeba je nejprve zasvětit do správné techniky jištění a obecných pravidel, které je nezbytné na ferratách vždy dodržovat. Po důkladné instruktáži skupinka přistoupila k výběru cesty, kterou tuto stěnu, tyčící se nad řekou Labe, vystoupí.

První seznámení s ferratou

Skalní masiv Pastýřské stěny se vypíná až 120 metrů nad hladinou Labe přímo na protějším břehu děčínského zámku. Právě na něj jsou při lezení fantastické výhledy. V okrově zbarvené pískovcové stěně najdeme největší komplex zajištěných cestČesku. Na celkem 16 ferratách si díky široké škále obtížností A/B až D přijde na své lezec každé úrovně.

My jsme pro naše výherce, kteří zkoušeli své první ferratové krůčky, zvolili cestu Vzpomínka obtížnosti B, která je vhodná i pro úplné začátečníky.

Neskrývané nadšení všech lezců bylo patrné na první pohled. Všichni hravě zdolávali visuté žebříky, lezení ve spáře a aktivně si vyhledávali skalní stupy, které je dovedli kolem tzv. Karlova mostu přímo na vrchol Pastýřské stěny, kde se jim otevřel výhled nejen na děčínský zámek, ale i na celé město.

Po kratší pauze, kterou jsme proložili natáčením medailonků výherců této unikátní soutěže – Kláry, Denise a Honzy, si nadšení lezci vylezli ještě středně obtížnou cestu s názvem Cesta do nebíčka obtížnosti C.

Jak si výherci během své cesty povedou bude možné sledovat na sociálních sítích pod hashtagem #MojeSvycarsko#inLOVEwithSWITZERLAND.

MojeSvycarsko.com

Mammut

My jsme pro naše výherce,

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: