Všechny cesty vedou do Těšína na festival Svátek čaje

Všechny cesty vedou do Těšína na festival Svátek čaje

Ve dnech 2. a 3. července 2016, o prvním červencovém víkendu, se bude nad Těšínem vznášet vůně čaje. Koneckonců to bude už po osmé jeho svátek. Celá akce proběhne nahoře na Zámeckém vrchu. Můžete se těšit na čajové degustace, řadu workshopů, koncertů a cestovatelských setkání.

Organizátoři opět zvou k tomu zakusit atmosféru nezvyklého multikulturního festivalu, který se během let stal opravdovou oázou milovníků čaje, jeho kultury, milovníků hudby a cestování –  zkrátka všech, kteří touží se rozvíjet, objevovat nové a dělit se o to s ostatními. I letos je zajištěna široká paleta čajových degustací, připravených pro vás čajovými mistry z Čech, Polska i Slovenska, workshopů, koncertů a cestovatelských setkání, kterými Vás provedou ti největší nadšenci.

„Letos jsme připravili mimojiné workshop starodávné čínské hry GO nebo setkání, na kterém se účastníci dozvědí, jak rozpoznat a využívat dobrodiní tradičních bylinek,“ říká Konrad Kwieciński, koordinátor workshopů. Nebudou chybět ani kurzy pro milovníky pohybu na čerstvém vzduchu – spontánní tanec, akrojóga, tai-chi nebo Falun Gong – to jsou jen některé z připravených akcí.

Letos se znovu otevře Dětská zóna. V prostorách mongolské jurty bude tentokrát pohádkově – Člověk POM POM zpříjemní čas hudebně a vypravěči budou dbát o dobrý pocit nejen nejmladších hostů. Animátorky budou předčítat bajky z celého světa, protože jsou hodné nejen vyprávění, ale též vyslechnutí.

„Cesta je jedním z našich oblíbených hesel, proto jsme v tomto roce pozvali ty, kteří by se s námi chtěli podělit o příběhy ze svých putování,“ přibližuje Piotr Mojżyszek, koordinátor cestovatelských setkání. Závan čerstvých zpráv z Latinské Ameriky k nám přivezou reportéři Maria Hawranek a Szymon Opryszek a přiblíží nám život ve společenstvích, která boří stereotypy. Joanna Lipowczan a Bartosz Malinowski budou vyprávět o své 1 700 kilometrů dlouhé pouti Himálajem bez pomoci nosičů a průvodců a o tom, jaké to je učinit rozhodnutí a s důvěrou se vydat vstříc neznámému.

Jako v předešlých letech, ani během tohoto ročníku nemohou chybět setkání s „živými knihami“. Živá knihovna je unikátním projektem, který si klade za cíl odbourat stereotypy v nás. Každý z čtenářů bude mít v komorní atmosféře vzájemného respektu půl hodiny na setkání s hostem a vyslechnutí jeho nezvyklých životních osudů.

Pro návštěvníky je rovněž připraven „Báje lidu Země“ – hudebně-poetický projekt, který posluchače vezme na výlet mimo prostor a čas. „Myslím, že Báje lidu Země uchvátí vaše srdce. K tomu přátelská atmosféra, moře čaje a inspirativní setkání způsobí, že nebudete chtít odjet z Těšína,“ zve na festival Mariola Kluzová, ředitelka festivalu. Budete mít rovněž možnost vydat se krajinou kouzel s dětským baletem vyprávějícím jarní příběhy. Kamila Domin dále znovu nabízí léčivou koupel ve zvucích tibetských gongů. To vše v rotundě z 11. století.

To ovšem není vše. Informace o kompletním programu najdete na internetových stránkách festivalu wwww.svatekcaje.cz.

Vstupné na festival činí 100,- Kč na jeden festivalový den. Cena zahrnuje vstup na všechny festivalové akce. Děti do 12 let mají vstup zdarma. Prostor Zámeckého vrchu zůstane i nadále přístupný veřejnosti. Vstupenky bude možné zakoupit v čajovně Laja na Zámeckém vrchu a u vybraných partnerů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: