Vladimír 518, Adam Gebrian, stopování v Karibiku nebo psychedelické drogy. Bio Oko láká na festival o cestování jinak

Vladimír 518, Adam Gebrian, stopování v Karibiku nebo psychedelické drogy. Bio Oko láká na festival o cestování jinak

Někteří prošli pěšky Ameriku, jiní stopovali vlaky na Saharu nebo lodě v Karibiku, jiní objevovali svět prostřednictvím své práce. Historicky první festival o cestování Diáky Festival – Vypadni, který se odehraje v Bio Oko na konci března, přiblíží osobité cestovatelské zkušenosti jedenácti osobností.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Gebrian, Zibura, Čech i 50 let stará škodovka

Vlastní přístup má také Adam Gebrian, propagátor a kritik architektury. “Nemusí vždy platit, že čím více veřejného prostoru máte, tím lépe. Naopak menší množství stimuluje vyšší aktivitu,” přibližuje Adam obsah své přednášky. “I když jsou architektura a veřejný prostor důležitá témata, atmosféra místa se dá ovlivnit úplně jiným a daleko účinnějším způsobem,” dodává.

V sestavě festivalu je také “workshop” Ladislava Zibury o tom, co všechno vás může na cestách potkat a jak bojovat s nepřízní osudu. Zcela novátorský cestovatelský stand-up slibuje populární dvojice Coco Komedy – například o tom, kam rozhodně necestovat.

Mezi přednášejícími nechybí Jakub Čech, povoláním filmový zvukař, který dokázal přejít pěšky a zcela sám nejdelší treky v USA, manželský pár, který dorazil do Mongolska 50 let starou škodovkou. Nebudou chybět ani příběhy dobrodruhů, kteří stopují lodě v Karibiku či vlaky na Sahaře. Speciálním fenoménem psychedelických drog se pak bude zabývat MUDr. Tomáš Páleníček.

Diáky Festival – Vypadni

26. – 28. března, Bio Oko

www.biooko.net

O Diácích

Diáky jsou pravidelný cyklus přednášek v kinech Bio Oko a Aero. Přináší životní příběhy poutníků, nomádů, couchesurferů, které spojuje anti-turistický přístup k cestování. Charismatičtí cestovatelé objevují svět novými způsoby. Jejich kroky vedou do neobvyklých míst, kreativních komunit a subkultur. O svých cestách píší knihy, točí filmy, besedují. Snaží se inspirovat druhé.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: