VIDEO: Nahlédněte do života amazonských kmenů nedotčených civilizací ve filmu Tieň Jaguara na festivalu Expediční kamera

VIDEO: Nahlédněte do života amazonských kmenů nedotčených civilizací ve filmu Tieň Jaguara na festivalu Expediční kamera

Celý náš redakční a festivalový tým se už od podzimu pečlivě věnuje výběru nejlepších cestovatelských, expedičních a taky trochu etnografických filmů pro letošní Expediční kameru. Ponořte se s námi do tajemsví amazonské džungle a jejích původních obyvatel.

Amazonská džungle je jedno z mála míst na světě, kde žije řada původních obyvatel a kmenů úplně nedotčené moderní civilizací. Jsou to kmeny, které si neohroženě hají území, Někteří jsou i kanibalové a někteří jsou naopak tak mírumilovní, vřelí a otevření, že nad tím zůstává rozum stát. Jako indiáni kmene Hodi na území Venezuely, kteří přijali 4 cestovatelé na čas mezi sebe a dali jim možnost objevit mnohé. O životě v džungli, o přírodě, o lidských hodnotách, o sobě samých. Nechte se pozvat do končin, kde se děti neučí programovat, ale utéct, když zaútočí opice a přežít. Kde nejvzácnější a nejdůležitější věc je být spolu.

Tieň Jaguára je film zkušeného režiséra Pavola Barabáše. Tento scénárista a filmař, rodák z Trenčína, který získal za své dokumenty přes 300 mezinárodních ocenění a jehož filmy už byli několikrát i perlou festivalu Expediční kamera, například film Suri (2015), Mongolsko – Ve stínu Čingischána (2010), Bhútán – hledání štěstí (2008). Pavol by ale z fleku mohl stát před kamerou i jako hlavní hrdina z druhé strany, protože neméně zkušeným je cestovatelem a jeho expedice do pralesů v Indonésii, do jeskyň ve Venezuele, slanění nejvyšších vodopádu na světě v JAR a překonání obtížných kaňonů na Reunionu jsou počiny, o kterých se většině z nás bude v životě jenom zdát.

Tien jaguara upútavka from K2STUDIO on Vimeo.

Nenechte si tento film ujít na festivalu Expediční kamera v kině AERO 18. 3.2020. Vstupenky nakupujte na našem eshopu.

Kromě filmu Tieň Jaguara se na Expediční kameře můžete těšit na třeba sjezd divoké řeky Sary Jaz v hlubokém údolí pohoří Tian Shan, odhodlání kubánských surfařů postavit se vlnám i režimu ve filmu Surf Cuba nebo nahlédnutí do duší sportovců, kteří během závodu B7 zvládli překonat nejen celý beskydský hřeben, ale především sami sebe. Ještě než se rozprchnete vstříc vlastnímu dobrodružství, vychutnejte si s námi napínavé zážitky na plátně i vašeho kina! Seznam měst naleznete ZDE.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: