Větrná elektrárna ve Svaté Heleně

Větrná elektrárna ve Svaté Heleně

BANÁT: Zničí větrné elektrárny turistický ruch v oblasti? Můžete pomoct.

21 větráků, které se pode projektu firmy Enel Green Power Romania mají postavit v těsné blízkosti české zemědělské a eko-turistické obce Svatá Helena, naruší turistický ruch v oblasti a také unikátní ekosystém národního parku Železná vrata, který chrání Dunajskou soutěsku. A další elektrárny mají následovat v okolí dalších českých vesnic.

Pokud chcete pomoci, můžete. Více informací najdete na stránkách banat.cz.

Zkušenosti čtenářů

vladimír

V Rakousku jich máme hejno, zejména v Burgerlandu a Dolním Rakousku. Žádné ze zmíněných zdravotních nebezpečí neregistrujeme. Možná, že nejsou nejhezčí, ale netrvá dlouho, brzo do krajiny patří. Holandské mlýny nám dnes připadají krásné. Ona taková klasická elektrárna taky žádná krasavice není, nemluvě o vedení velmi vysokého napětí. Pokud by měly být postaveny místo plánované atomové elektrárny, tak zaplať pánbůh.

Smutnik
vladimír:

Já jsem právě z Heleny přijela, byla jsem tam 7 x a už tam jet odmítám. Jezdíme se tam procházet po polních cestičkách, užívat klidu a kochat se neuvěřitelnými rozhledy. Taky je to oblast krasová, tudíž tam jsou nádherné závrty, které se jinde nevidí. A teď tam nastoupily bagry, dělají 9 m široké rovné téměř dálnice, zavážejí závrty a rubou, do čeho se dá. Myslím, že se dají vytipovat jiná území, kde to tolik nezasahuje do krajiny ani do kultury. Jen kousek od toho jsou rozpadající se doly, že, ale tam holt nejsou ty připravené cestičky a pláně…Takže, vy pokrokáři – stavte si větrné elektrárny na svých zahradách, když po tom tak toužíte…no, ale vy asi bydlíte v paneláku, co???

kapitalista

uz mam dost techto levicovych socialistu/ekoteroristu, co chteji neustale branit pokroku. rumunskou ma dlouhodobe vyrazny nedostatek elektricke energie, proto se tam buduji elektrarny – jaderna v Cerna Vode, vetrne kolem Cerneho more. Snad bue elektrarna v Banatu hotova co nejdrive.

Misa

Nemyslím, že by VTE ničili turistický ruch, mě osobně se dokonce líbí. Cestuji poměrně hodně a VTE rozhodně nejsou důvodem nějakou oblast nenavštívit a neznám nikoho, pro koho by to důvod byl!!!Čas a energie vložené do boje („pomoci“) proti VTE se jistě dají využít užitečněji!

pavel

ja mam zase dost anti ekoteroristu, protoze nejsou schopny si dojet bez auta ani pro rohliky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: