Užijte si brazilskou atmosféru na filmovém festivalu Kino Brasil

Užijte si brazilskou atmosféru na filmovém festivalu Kino Brasil

Ve dnech 3. a 6. listopadu 2016 proběhne v pražském Biu Oko již třetí ročník festivalu Kino Brasil – karneval brazilských filmů. V následujícím týdnu proběhnou ozvěny festivalu v kinech v Plzni (11. listopadu), Ostravě (12. listopadu) a Olomouci (13. listopadu). Organizátorem akce je spolek Saudade.

Cílem festivalu je představit českému publiku Brazílii v její pestrosti a různorodosti, prostřednictvím filmů, které nejsou v Čechách známé a běžně dostupné. V rámci festivalu bude promítáno na desítku celovečerních filmů, výběr z děl brazilské kinematografie se zaměřením na současnost, každý film s odlišnou tematikou a žánrovým zařazením, nebude chybět ani současná dokumentární a animovaná tvorba. Festivalové projekce dále doplní brazilská hudba, tanec a občerstvení v rámci doprovodného programu. Festival Kino Brasil je koncipován jako pravidelná událost na českém kulturním poli s roční periodicitou.

Třetí ročník karnevalu brazilských filmů se divákům představí na začátku listopadu tentokrát nejen v Praze, ale i v kinech v Plzni, Ostravě a Olomouci. Tento rok, stejně jako loni připravujeme divoký mix současné brazilské filmové produkce. Cílem je opět ukázat divákovi současnou brazilskou kinematografii a přenést ho do světa, kde film není pouhou analogií k bujarým brazilským oslavám s kulisami riodejaneirského Krista Spasitele, ale zobrazením pestré brazilské reality očima současných režisérů původem z Brazílie.

Festival vypukne 3. listopadu v pražském Biu Oko a bude pak pokračovat ve vybraných regionálních městech. Jeho diváci se mohou těšit na dny nabité nejen filmovými překvapeními, ale i doprovodným programem.

Mezi největší lákadla letošního roku patří například snímek Aquarius. V hlavní rolí brilantní Sonia Braga představuje bývalou hudební kritičku, která tvrdohlavě odmítá opustit byt, ve kterém vyrůstala a žila se svou rodinou, a ponechat ho tak na pospas novému investorovi. Její vzpoura proti establishmentu, uhrančivost a smyslnost, ale i protestní gesto režiséra Klébera Filho Mendoci zaujalo diváky i filmové kritiky na filmovém festivalu v Cannes.

Dalším filmem, kterým spolek Saudade chce českým divákům zprostředkovat nový pohled na Brazílii, je snímek Nejsem tvůj syn (Mãe só há uma). Film od režisérky Anny Muylaert, jejíž předchozí film Kdy se máma vrátí? (Que horas ela volta?)byl představen na minulém ročníku a sklidil velký divácky úspěch, opět umně vhlíží do pocitů jednotlivých postav a předestírá divákům zásadní společenské téma vztahu syna k „matce“.

Přijďte poznat i jinou než olympijskou tvář Brazílie. Přijďte se podívat na Brazílii viděnou očima současných brazilských filmových tvůrců. Další informace najdete na webových stránkách akce.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: