Univerzální zavazadlo vám umožní pohodlně procestovat celý svět!

Univerzální zavazadlo vám umožní pohodlně procestovat celý svět!

Digitální nomádství, ale i cestování jako koníček ve volném čase a poznávání vzdálených kultur pouze s batohem na zádech se stalo vytouženým protipólem k současnému náročnému a uspěchanému životnímu stylu. Ovládnout umění tzv. low-cost cestování, výběru nejvýhodnějšího cestovního pojištění, umění sbalit si i na několik měsíců dopředu do malého zavazadla, jehož obsah má pokrýt potřeby cesty třeba i po několika kontinentech, ale není jednoduché.

Batoh, taška nebo kufr?

Zavazadlo. To je to, co na cestách budete řešit nejvíce. Nejpraktičtější je ta velikost, která se vejde do rozměrů pro kabinové zavazadlo, důležité jsou popruhy pro nošení na zádech, postranní madlo, kolečka a samozřejmě kapsy pro smysluplnou organizaci věcí a rychlou dostupnost těch nejnutnější věcí. Díky tomu vás na cestách nebudou bolet záda, zavazadlo vás nebude otravovat v rukou a rychle se dostanete tam, kam potřebujete.

Kabinové zavazadlo ještě nezaručuje, že si ho opravdu budete moct vzít na palubu letadla. V současné době je cestování s kabinovými kufry natolik rozšířené, že se často všechny na palubu nevejdou a personál vám je zdarma umístí do zavazadlového prostoru letadla. Se svým kufrem se v takovém případě opět setkáte u výdeje zavazadel na letišti. Pokud se vám během cesty zavazadlo poškodí, nebo ztratí, letecká společnost je povinna vám ztrátu uhradit.

Tip: Zároveň s cestovním pojištěním vám doporučujeme sjednat si i pojištění zavazadel, které vám vaše kufry a batohy kryje v případě jejich krádeže nebo jejich poškození při pokusu o krádež a při přírodních neštěstích, jakými jsou například povodně, tsunami, pád stromu nebo laviny.


Batoh a kufr v jednom

Potřebu po multifunkčním zavazadle začalo řešit již více výrobců. Většina z nich se zaměřuje především na kombinaci batohu a kufru. Eagle Creek DoubleBack nabízí jednu z nepropracovanějších možností cestovního zavazadla. Jedná se o poměrně malý batoh s pevnou konstrukcí podobnou kufru, která disponuje kolečky a lehkým vysouvacím madlem. K tomuto batohu je zepředu popruhy připevněný ještě malý batůžek, který může buď zůstat po dobu cesty připevněný nebo posloužit jako rychle dostupný úložný prostor pro nezbytnosti.

Kufr Dakine Sherpa Roller není zrovna příruční zavazadlo, na praktičnosti mu to ale neubírá. Tento 60litrový variabilní kufr na kolečkách disponuje klasickou velkou kapsou, která se otevírá zepředu, a umožňuje tak přehledné naskládání všech věcí, zároveň má ale polstrované zádové popruhy a horní kapsu s menšími přihrádkami, takže jej lze pohodlně nosit na zádech. Kufr má pevná urethanová kola, která se dají v případě rozbití vyměnit.

Taška na kolečkách

Podobnou variantou Dakine Sherpa je také taška Deuter Helion. Se stejným objemem a ručními madly na každé straně nabízí spíše měkčí tvar přenosné tašky do ruky než kufru. Ve spodní části má ale také kolečka a navíc podstavec, který ji chrání před prodřením. Stejně jako Dakine má zádové popruhy schované v kapse na zip, takže v letadle nebudou překážet.

Z tašky krosna

Pro cestovatele, kteří jsou více outdoorově zaměření, jsou zvyklí na zátěž na zádech a kolečka nepotřebují, je tady The North Face Base Camp Duffel. Taška z tuhého nepromokavého materiálu zaručuje vysokou odolnost zavazadla i v drsných horských podmínkách. Má zádové popruhy, které z tašky rychle udělají dobře padnoucí batoh či krosnu a malé kapsy na doklady nebo jiné nezbytnosti. Výhodou je mnoho objemových variant produktu od 50 litrů až po „bezedných“ 150 litrů.

Vydáváte se na další výpravu do neznáma? Přibalte si k novému zavazadlu také cestovní pojištění. Jako novodobým cestovatelům, spoléhajícím se často jen na sebe, se vám bude hodit pojištění, které vás nenechá v úzkých, a které lze sjednat online, a to odkudkoli. Spočítejte si, kolik vás bude cestovní pojištění u ČSOB Pojišťovny stát, sjednejte si jej se slevou ještě před cestou a za 5 minut můžete vyrazit na cesty.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: