TOP 9 pláží na indonéském Bali

TOP 9 pláží na indonéském Bali

Bali, malý indonéský ostrov, je jedním z nejvyhledávanějších míst k prožití letní dovolené. Díky poloze v tropickém podnebí mají návštěvníci záruku stále teplého počasí a navíc se na ostrově nachází bezpočet kulturních památek, chrámů a památných míst. Každý si zde může přijít na své.

Kromě poznávání místní kultury a tradic si každý s ostrovem Bali spojí nádherné koupání na některé z vyhlášených pláží s bělostným pískem, tyrkysovým mořem a skalnatými útesy. Písek je zde horký a až neuvěřitelně jemný. V závislosti na poloze vyniká různými barvami od bílo-­zlaté, přes sytě zlatou až po tmavou, která souvisí s vulkanickou činností. Tady je přehled těch nejhezčích z nich!

Jižní pobřeží

Uluwatu je mezi surfaři vyhlášená oblast. Na pláž musíte sejít a projít jeskyní, během přílivu se ale na ni nedostanete. Je to malá pláž s krásnými lagunami, v kterých můžete lenošit a pozorovat v dáli zkušené surfaře. Pozor ale na vysoké vlny, které mohou koupání někdy pěkně zdramatizovat.

Padang Padang je malá pláž obklopená útesy s romantickou atmosférou. Dostanete se k ní jedině přes soutěsku ve skále, kde vede cesta se schody. Vhodné je pro každou věkovou kategorii a můžete si zde užít krásné koupání a surfování. Bohužel se zde občas objevují naplavené mořské řasy.

Pokud se chystáte na dovolenou na indonéský ostrov Bali, nezapomeňte navštívit město Ubud, kulturní a meditační ráj!

Pandawa je rozsáhlá písečná pláž s azurovou vodou. Ještě do nedávna zde měli místní obyvatelé své farmy na řasy, které však před několika lety zmizely. Cesta k pláži vede kamenolomem a vstup je placený.

Nejširší nabídku průvodců a map Indonésie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Severní pobřeží

Lovina je známá pláž severního Bali typická klidnou hladinou a černým vulkanickým pískem. Oblast je vyhlášená vysokým výskytem delfínů, bohužel pláž není tak moc udržovaná, jako jiné. Pozorování delfínů si zde ale opravdu užijete.

Pemuteran ​je oblast nacházející se na severo­západě ostrova poblíž jediného balijského národního parku. Pláž je velice klidná, písečná a s pozvolným vstupem do moře. Navíc je zde možnost podniknout výlet k nedalekému neobydlenému ostrůvku, kde lze šnorchlovat a potápět se nad neporušenými korály.

Jihozápadní pobřeží

Kuta​ je vyhlášená balijská oblast nabízející dlouhou písečnou pláž vhodnou zejména na surfování. Vhodná je pro akčnější návštěvníky a surfaře. Také zde potkáte mnoho běžců překonávajících kilometry v jemném písku. Díky velké návštěvnosti je zde také velmi rozvinutá infrastruktura, mnoho restaurací a ubytovacích zařízení.

Jihovýchodní pobřeží

Sanur je písečná pláž s velice pozvolným vstupem do moře. Jsou zde vynikající podmínky pro koupání, a to zejména díky přívětivému moři. Tato pláž je skvělým místem na pozorování odlivu a přílivu. Nadchne opravdu každého, obzvlášť rodiny s dětmi, protože hladina moře je zde klidná a téměř bez vln.

Amed je oblast nabízející kombinaci klidného města a skvělých podmínek pro potápění a šnorchlování. Voda je krystalicky čistá a pod hladinou moře můžete pozorovat nádherné korálové útesy, bohatý podmořský život a také vraky lodí. Pláže jsou zde dlouhé a díky sopečné minulosti je místní písek zcela černý.

Ať už si vyberete jakoukoliv z těchto pláží, každá je něčím krásná a všechny rozhodně stojí za návštěvu!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí