TIP NA VYBAVENÍ: Univerzální svítilna a čelovka na cesty – FENIX HM61R AMBER

TIP NA VYBAVENÍ: Univerzální svítilna a čelovka na cesty – FENIX HM61R AMBER

Ať už hledáte výkonnou čelovku pro kempování, světlo na kolo nebo odolnou ruční svítilnu na cesty, jste na správné adrese. Svítilna Fenix HM61R Amber nadchne hlavně svou univerzálností, vysokým výkonem, kompaktními rozměry a velkou odolností.

Většinou nejsem příznivcem věcí, které jsou moc univerzální. Je to jako koupit si běžky combi – jsou dobré na všechno, ale zároveň na nic. To ovšem není případ svítilny Fenix HM61R Amber od renomované značky špičkových svítilen. Co se nám na ní líbí a proč stojí za vaši pozornost?

1. Univerzální využití

Nabízí opravdu širokou škálu možností, jak ji využít. Kromě klasického uchopení do ruky se díky trojici pásků snadno uchytí jako čelovka, se speciálním držákem ALG-03 se dá upevnit i na cyklistickou přilbu, dál se dá připevnit pomocí kovového klipu za opasek, na batoh apod. a díky magnetické koncovce drží i na železném povrchu. To z ní činí úplného všeuměla mezi svítilnami a místo tří různých svítilen vám doma stačí jedna.

2. Jen tak se nerozbije

Nesnáším plýtvání, a když už si něco koupím, chci, aby to vydrželo. Čelovka, která se po prvním pádu na zem rozpadne, proto u mě nemá místo. Radši mám investici do kvality. Proto se mi líbí velká odolnost svítilny Fenix HM61R Amber, která snese i tvrdší zacházení na cestách a v přírodě. Svítilna z eloxovaného leteckého hliníku splňuje normy odolnosti – proti nárazu, prachu i vodě (IP68 – trvalé ponoření do hloubky 2 m), takže jí nevadí mokro, bláto, pád z výšky atd. Šikovně je vyřešené i nabíjení – pomocí magnetické koncovky – takže není potřeba hlídat, jestli správně těsní kryt na USB kabel a nemůže dovnitř proniknout nějaká nečistota.

3. Svítí jako reflektor

A jsme u toho nejdůležitějšího – samotného svícení. S pouhými 149 gramy (včetně akumulátoru a popruhu čelovky) a kompaktními rozměry překvapí svítilna nadstandardním výkonem ekvivalentním 100W žárovce! Potěší i lehce teplejší bílé světlo (neutral white), které je pro lidské oko příjemnější a poskytuje věrnější podání barev v přírodě.

Volit je možné mezi pěti režimy bílého světla a dvěma režimy červeného světla + výstražné červené blikání. Nejsilnější mód bílého světla (1200 lm) vrhá opravdu mohutný kužel světla s dosvitem až 145 m. Na vaření v kempu nebo štrachání ve stanu stačí slabší světlo, které zase déle vydrží. Silnější červené světlo se hodí během nočního pochodu (např. při mapování, hledání v batohu), protože vás neoslní a po zhasnutí se rychleji znovu rozkoukáte ve tmě.

Podrobné technické údaje o jednotlivých módech svícení a jejich výdrži jsou popsané v recenzi čelovky Fenix HM61R Amber na SvetOutdooru.cz

Svítilna si vždy pomatuje poslední použití režim bílého i červeného světla a zapne se přímo do něj. Ovládání pomocí jednoho centrálního tlačítka je jednoduché:

  • Krátký stisk – indikace nabití svítilny (4 stupně indikace).
  • 2x krátký stisk – přepnutí do režimu červeného světla.
  • Dlouhý stisk – přepnutí do režimu bílého světla.

4. Je nabíjecí i na baterky

Další z velmi praktických věcí na cesty jsou různé možnosti zdrojů. Svítilna je standardně dodávána s dobíjecím li-ion akumulatorem 18650, který se dá dobíjet pomocí USB (buď přes magnetickou koncovku přímo ve svítilně, nebo se dá vyjmout a nabíjet samostatně mimo svítilnu pomocí micro-USB konektoru). V případě, že se ocitnete mimo pohodlí civilizace a není možné svítilnu dobít ze sítě, dá se akumulátor nahradit dvěma jednorázovými bateriemi CR123A.

5. Záruka pět let

Svítilny značky Fenix patří ke špičkám na trhu a jsou zárukou kvality. Firma ARIGA, která je na českém trhu distribuuje, nabízí k svítilně HM61R Amber nadstandardní pětiletou záruku.

Shrnuto, podtrženo, tuhle malou, ale šikovnou svítilnu můžeme v redakci doporučit jak na cesty, do přírody, rodinné výlety, tak i na práci v dílně nebo doma.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: