TIP NA VYBAVENÍ: Jak se sbalit na dovolenou autem

TIP NA VYBAVENÍ: Jak se sbalit na dovolenou autem

Existují dva tipy lidí. První skupinu tvoří ti, kteří si balení na výlet či dovolenou užívají. Potom jsou tu ti, pro které balení představuje noční můru. Ať už preferujete možnost volby a na dvoudenní výlet se balíte tak, jako by to bylo na měsíc, nebo jste minimalista a stačí vám malé zavazadlo, následující tipy se vám budou určitě hodit.

Cestování autem má svoje specifika. Jedním z nesporných benefitů je ale možnost vzít si vše, co se vám zamane a co se „může hodit“. Auto to uveze a nikdo vám zavazadla po cestě vážit nebude. Na druhou stranu může být balení v tomto případě trochu chaotické. Plný kufr věcí, auto zaskládané a ve výsledku to člověka spíš otravuje a zdržuje. protože nemůže nikdy nic najít a než se dostane k tomu, co potřebuje, musí probrat spoustu věcí, které nehledal.

Zvláštní kapitolu pak představuje samotné ukládání tašek do auta a chvíle hraní „tetris“, kterou zřejmě všichni dobře známe. Různé typy tašek, krabic, batohů a kufrů, které k sobě vzájemně nepasují ani tvarově, ani velikostně a musíme je všechny několikrát přerovnávat, abychom ve výsledku zjistili, že kufr nejde zavřít, a tak přerovnáváme znovu.

Tento problém řeší ucelené řady chytře řešených zavazadel a dalšího vybavení. My jsme si oblíbili kolekci Thule Chasm, která nabízí robustní brašny, batohy, cestovní tašky a sportovní vaky. Velikosti jednotlivých zavazadel se pohybují od malých až po extra velké, což vám umožní mít všechno svoje oblíbené vybavení uložené přesně tak, jak je potřeba a chránit ho tím. Výhodou je pak rychlé a snadné nalezení toho, co v danou chvíli potřebujete. Navíc jsou navržena z voděodolného pevného materiálu, který je velmi odolný a vydrží vám celou věčnost. Oceníte i fakt, že kolekce zavazadel je nejen funkční, ale i stylová. Thule Chasm je navržená s dokonalou kombinací pevnosti, moderní estetiky a tlumených, přírodních barev.

Na co je dobré dbát při výběru zavazadla:

1) Správná velikost

Je dobré mít možnost upravit si velikost svého zavazadla podle toho, co v něm ponesete. Brašnu Thule Chasm si lze upravit podle velikosti vašeho nákladu pomocí vnějších stahovacích pásků.

2) Snadná obsluha

Cestujete raději letadlem? Nebo potřebujete dát zavazadla do úložného boxu na střechu? Thule Chasm mají horní a boční rukojeti, a tak je zvedání do přihrádek nad sedadly a z vozidel snadné.

3) Odolnost vůči nárazům

Ať už se chystáte na offroad nebo výlet letadlem, občas to bývá pro zavazadla cesta divoká. Pokud potřebujete velké zavazadlo na kolečkách, je dobré vybrat takové, které pohlcuje nárazy. Thule Chasm s polykarbonátovou zadní částí vaši výbavu dokonale ochrání.

4) Variabilita

Mít možnost vzít si cestovní tašku na záda se hodí. Ať už při přechodech z letiště na nádraží, z terminálu na terminál, nebo z auta na ubytování. Vybírejte taková zavazadla, která jsou variabilní. Thule Chasm mají provedení 2 v 1, a tak můžete tašku jednoduše hodit na záda, místo nošení přes rameno.

5) Snadný přístup

U zavazadel je často problém v tom, že mají buď jeden velký otvor, kde se vám pak vše pomíchá, nebo spoustu kapsiček, kdy ale chybí snadný přístup k tomu, co právě potřebujete. Thule Chasm se vyznačují množstvím úložného prostoru a chytrými úložnými kapsami, do nichž se snadno umístí menší předměty a zároveň jednoduchým přístupem k vašemu vybavení díky širokému otvoru.

6) Voděodolnost

Nikdy nevíte, co vás na cestě či horské túře potká. Ochranu před deštěm (a vodou obecně) díky pevné a voděodolné plachtovinové tkanině u Thule Chasm nejednou oceníte.

Kolekce Thule Chasm, která nabízí robustní brašny, batohy, cestovní tašky a sportovní vaky.

Jaký typ zavazadla vybrat?

Pevný batoh (26L) odolný vůči povětrnostním vlivům oceníte na výlety po městě, ale i pro sport a každodenní dobrodružství. Díky tvarovaným prodyšným ramenním popruhům, prošívanému zadnímu dílu a kompletně nastavitelnému hrudnímu popruhu se pohodlně nosí, umožňuje rychlý přístup k vašemu notebooku na cestách díky bočnímu zipu a díky speciální smyčce pro upevnění cyklistického světla zachovává viditelnost a bezpečnost.

Cestovní tašky (130L, 90L, 70L a 40L) jsou voděodolné a mají odnímatelné ramenní popruhy. Také disponují mimořádně širokým víkem. Skvělou vychytávkou je provedení 2 v 1, které umožňuje snadnou změnu z vaku na batoh (popruhy batohu lze skrýt, když se nepoužívají). Vše uvnitř tašky lze přehledně uspořádat díky vnitřním síťovým kapsám. Díky velkým uchům se vám budou snadno zvedat do a z kufru nebo střešního boxu.

Sportovní taška s kolečky (81cm/32″) je multifunkční a hodí se pro všechny typy výletů a dovolených! Má teleskopickou rukojeť a díky velkým pevným kolům umožňuje stabilní jízdu. Díky zadní části z lisovaného polykarbonátu pohlcuje nárazy. Snadno se s ní manipuluje díky horním a bočním rukojetím (poutkům) a nechybí ani stahovací popruhy.

Pokud máte balení na cestu rádi, s funkčními zavazadly ho budete mít ještě radši. A jestli patříte k těm, co balení oddalují do poslední chvíle, vězte, že díky správným zavazadlům to půjde samo. Tak kam se letos vydáte?

Švédská značka Thule nabízí širokou nabídku zavazadel. V jejich portfoliu najdeme odolná sportovní zavazadla, zavazadla k odbavení, příruční zavazadla, cestovní tašky ale také městské či turistické batohy.

www.thule.com/cs-cz

Zkušenosti čtenářů

Jirka

Humus postovat články, které se prezentují jako rada a přitom to je jen hnusná reklama.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: