Tibetský zpěvák Techung s kapelou míří opět do Prahy

Tibetský zpěvák Techung s kapelou míří opět do Prahy

Už po druhé se v České republice představí tibetský zpěvák Techung. Už 18. října vystoupí společně se svou kapelou v pražském Lucerna music baru.

Techung je umělecké jméno tibetského exilového zpěváka Tashiho Dhondup Sharzura. V indické Dharamsale vystudoval tradiční tibetskou hudbu, zpěv a tanec a po přestěhování do USA založil kapelu a skládá vlastní písně, které zpívá v rodné tibetštině. Jeho nezaměnitelný hlas působí na posluchače téměř mystickým dojmem a jak napsaly New Sunday Times “jeho stoupající vokály jsou jako vlny, které narážejí do pobřeží a když se vracejí zpět, strhávají s sebou posluchače a zcela ho pohlcují…..”.

Techung s kapelou přijíždí do Prahy již podruhé a tentokrát představí své nejnovější album Tashi Sho, vydané společností ARC Music. Na vzniku tohoto čtvrtého společného alba se podíleli stejnou měrou všichni členové kapely – Techung, Michel Tyabji a Rinzing Wangyal. Představují západnímu publiku hudební tradici Tibetu spojenou s prvky jazzu, rocku a reggae, to vše v prvotřídním hudebním provedení.

Členové kapely:
Techung – zpěv, hra na tradiční tibetské nástroje dramnyen (loutna) piwang (housle), lingbu (příčná flétna) a kytaru
Michel Tyabji – bicí a perkuse
Rinzing Wangyal – kytara

KDY: 18.10. 2015 od 20:00 hod

KDE: Lucerna Music Bar, Praha

Vstupné: 200 Kč –  450 Kč

Další informace na Fb stránky akce.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: