Tashi Delek u vrcholných tibetských představitelů aneb na návštěvě u tibetského premiéra

Tashi Delek u vrcholných tibetských představitelů aneb na návštěvě u tibetského premiéra

Jsme šestý den v horké Indii, trávíme čas v Dharamsale a čeká nás důležitá návštěva – u hlavy politické exilové moci, u tibetského exilového premiéra.

Je pondělní odpoledne a na dharamsalskou ulici praží slunce. Vycházíme z budovy tibetského parlamentu, kde před malou chvílí skončilo setkání s jejich předními představiteli. Na programu bylo jednání o našich projektech, zaměřili jsme se například na distribuci získaných prostředků od českých sponzorů pro chudé tibetské seniory a nomády zapojenými do projektu Adopce ProTibet. Návštěva parlamentu nás naplnila optimismem a další chutí do práce.

Nyní vedou naše myšlenky a míří naše kroky k budově vzdálené od parlamentu necelé tři minuty chůze – k sídlu tibetského premiéra, kde nás čeká setkání s tibetským politickým vůdcem – panem Sikyongem Lobsangem Sangayem. Rádi bychom mu představili naši organizaci a přiblížili projekty na podporu tibetských dětí a starých lidí, malých mníšků a mnišek a nomádů.

Návštěva ministra

Tibetský politický vůdce

Vycházíme po širokých schodech, kde míjíme ve vedru odpočívající psy, procházíme bezpečnostní kontrolou a ocitáme se v útulném předpokoji premiérské pracovny. Po chvíli nás premiérův asistent uvádí dál, kde nás milým úsměvem a pevným stiskem vítá samotný pan Sikyong Lobsang Sangay. Vzájemné představování doplníme předáním drobných darů, které jsme přivezli z České republiky – moravského vína a štramberských uší.

Velmi nás těší milé a vstřícné chování pana premiéra a jeho zájem o organizaci MOST i o nás samotné a tak se snažíme zanechat v premiérské pracovně co nejlepší dojem. Diskutujeme o programu v Dharamsale a našich dalších plánech v Indii. Pan premiér se zajímá o naše projekty a tak mu přibližujeme naši Kozu ProTibet nebo zdravotnické projekty. Diskuzí se dostáváme k nejaktuálnějšímu tématu tady v Dharamsale – oficiální oslavě 80. narozenin Jeho svatosti dalajlamy.

Podívejte se i, jak probíhala návštěva v tibetském parlamentu: Tashi Delek u vrcholných tibetských představitelů  – návštěva tibetského parlamentu.

Překvapení na závěr

K našemu velkému překvapení jsme panem premiérem na oficiální oslavu pozvaní. Tiše sedíme a nemůžeme uvěřit tomu, co jsme právě slyšeli. Máme být hosty na oficiální oslavě dalajlamových narozenin? Rychle se vzpamatováváme z faktu, že Indie je jedno nekončící překvapení a s radostí přijímáme. Znamená to zůstat v Dharamsale o 4 dny déle, ale jedná se o příležitost, která se už nebude opakovat.

Patnáct minut utíká hodně rychle a tak je čas se rozloučit. Pan premiér se ještě ujišťuje, že na oslavu dorazíme, stíháme se v rychlosti vyfotit a musíme jít. Z budovy vycházíme s pocitem, že se dnešní den povedl. Pan premiér je šarmantní muž, jehož osobnost a charisma nás okouzlily při prvním kontaktu. Jsme nadšení, že jsme měli příležitost se setkat a audience se vydařila. S blaženým úsměvem odcházíme k autu s radostnou myšlenkou, jaké to asi bude na oslavě dalajlamových narozenin.

Organizace MOST podporuje od roku 2004 vzdělávání a zlepšování životních podmínek tibetských dětí, buddhistických mnichů a mnišek, nomádů, tibetských uprchlíků i starých lidí. Pro více informací navštivte www.protibet.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí