Stopařský závod na Gibraltar jde do finále. Do Prahy se už vrátila už většina posádek

Stopařský závod na Gibraltar jde do finále. Do Prahy se už vrátila už většina posádek

Stopařský závod jde pomalu do finále. Do Prahy už přijelo 8 týmů, poslední 4 ještě bojují na cestě. Na posledním místě ja aktuálně posádka č. 2, která však ztratila čas výletem do Maroka.  Tým č. 4 ve složení sourozenců Matyáše s Markétou navštívili Toledo a páry č. 5 a 6 zvolili originální trasu přes Pyreneje. Zdá se, že poslední pár dorazí do Prahy až v pátek, což bude o 6 dní později, než dorazily čistě ženské posádky č. 12 a 3. Pro ty, kteří o závodu a jeho podmínkách zatím moc nevědí, jsou následující řádky.

Nejede se jen na čas, ale posádky posílají z cesty své zážitky a fotky na web www.jedu.cz/stop a na této stránce jim můžete poslat svůj hlas. Rychlost je jen polovina úspěchu, druhou jsou sympatie diváků a hlasy od nich. Své body má i porota, která může ocenit i další zajímavé zážitky. Celý závod je vzpomínkou na velkého českého stopaře  a autora knih Autostopem kolem světa Jirku Svobodu, který tragicky zahynul na jedné své cestě.

Nejzajímavější na celé akci je, že všechny posádky jsou vybaveny GPS lokátory od firmy GPS dozor a tak jsou ONLINE vidět na stránkách www.jedu.cz/stop. Soutěžící dostali od Studentfonu sim karty a díky nim se mohou dělit o  své zážitky a fotky. Doprovází je i maskot Hipster.

Posádky musí cestou splnit 5 úkolů, což je donutí sjet z dálnice  a hlavně mohou taktizovat, protože úkoly lze splnit cestou tam nebo i cestou zpět. Bude tedy záležet i na šikovnosti, zda se jim podaří domluvit se s řidiči, zda jim úkoly pomohou. Mezi úkoly patří vyfotit se před prvoligovým stadionem, vykoupat se v moři, seznámit se se starostou nějaké obce a vylézt na nějaký kopec. Nesplnění některého úkolu bude penalizováno 2 body.

Cestou tam i cestou zpět musí udělat jednu 6 hodin dlouhou přestávku na vyspání. Na Gibraltaru strávily přesně 24 hodin, které využily k nabrání sil a k setkání s částí poroty.

Posádky

Ještě něco o posádkách. Jedná se o klasické páry studentů, dále jedou tři dvojice děvčat, otec se 14letou dcerou a také  strýc s neteří. Jedna posádka je smíšená – Čech se Slovenkou. Někteří jsou velmi zkušení stopaři (jeden jel stopem po stopách závodu Paříž – Dakar) a někteří stopovali pouze v Čechách. Odhodlání mají však velké a to nejen proto, že si prvních 5 párů rozdělí prémii 100000 Kč, ale především proto, že každý z nich chce být králem českých stopařů pro rok 2014.

Hlasujte pro své favority!

Ve středu 25. 6. ve 12.00 bude navíc ukončeno hlasování a po započtení bodů od poroty bude stanoveno pořadí minimálně na prvních 3-5 místech. Hlasujte na www.jedu.cz/cs/mistrovstvi-cr-v-autostopu/soutezici.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: