HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Štěpán Kroupa

Štěpán Kroupa

Stepan Kroupa

Jméno a příjmení
  • Štěpán Kroupa
 

Oblíbené země

  • Oblíbenost zemí je spíše dána vzpomínkami na to co, a hlavně s kým, jsem tam prožil. Nicméně svoje favority mám: Malajsie – hory, džungle, krásné pláže, přátelští a ochotní lidé, díky rozložení místního obyvatelstva výtečná nabídka jídel – čínská, indická, malajská kuchyně, ovoce; Turecko – opět kombinace toho co mám rád – hory, přírodní divy, jídlo, teplo…

Cesta, které si nejvíce vážím

  • Ráno v půl šestý na bazén, když se mi fakt nechce…

Nejdelší cesta

  • Výlet po Asii. Nejdříve klasickou pozemní cestou do Indie. A po té cestování po regionu Jihovýchodní Asie. Bylo to pravda nadvakrát, neb jsem si na léto odskočil domů, ale i tak to chvilku zabralo – 6,5 + 8 měsíců.
Proč cestuji a co mi to dalo a vzalo?
  • Mám takové čtyři základní pilíře. Přírodní krásy, což zahrnuje hory, moře, džungle místa jako Kapadokie apod. Lidské výtvory to jsou všechny ty pyramidy, chrámy, sochy, ale třeba i obrázky. Poznávání zajímavých lidí ať už místních či ostatních cestovatelů (ti jsou zase místní někde jinde 🙂 A samozřejmě jídlo. Ale na cestách je taky spousta času na čtení a přemýšlení, někdy pravda až moc.
Oblíbený cestovatel, dobrodruh či objevitel
  • Richard Halliburton – dokázal v sobě skvěle spojit cestovatele a spisovatele a taky pro spoustu bláznivých nápadů do kterých se, na rozdíl od mne vrhal. Ale daleko oblíbenější a důležitější jsou pro mne lidé s kterými jsem cestoval, například Marek Kalbáč, Amanda Tanner, Jana Stehlíková a spousta, spousta dalších…

Cestovatelské Curriculum Vitae

  • Na střední škole cesta stopem do Holandska. Následoval další výlet stopem po Evropě a zlomovou asi byla cesta do Maroka. Pak už to šlo samo.

Navštívené země

  • Maroko, Egypt, Saudská Arábie, Turecko, Sýrie, Írán, Pakistán, Indie, Myanmar, Thajsko, Laos, Kambodža, Vietnam, Indonésie, Filipíny, Malajsie, Peru, Mexiko, Guatemala, USA a taky pár dalších u nás na Starém kontinentě.
Cestovatelské sny a plány
  • Výlety si užívat.
Zvláštní záliby během cestování
  • Rád jím, to pravda není nijak speciální záliba, ale možná ti co se mnou někam jeli potvrdí, že těch ovocných džusů a banánových palačinek sním trošku víc 🙂 A taky musím vylézt na každou věž/rozhlednu, která je k dispozici – z výšky je lepší nadhled, např. kde prodávají nejlepší palačinky.
Významné expedice a projekty

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: