Startuje 6. ročník Mistrovství ČR v autostopu, letos závodníky čeká trasa do estonského Tallinu dlouhá 5000 kilometrů

Startuje 6. ročník Mistrovství ČR v autostopu, letos závodníky čeká trasa do estonského Tallinu dlouhá 5000 kilometrů

Letos se uskuteční již 6. ročník populárního závodu Mistrovství ČR v autostopu. V hlavním závodě se každoročně zúčastní 12 posádek, které soutěží na trase po Evropě dlouhé přibližně 5000 kilometrů a po cestě plní několik stanovených úkolů.

Prohlédněte si fotografie z minulých ročníků

Mimo zábavu má tato akce také dobročinný přesah – díky on-line sledování GPS polohy posádek je závod divácky velmi poutavý a každoročně je sledován tisíci lidmi, jednotlivé týmy sdílejí své příspěvky a lidé mohou formou DMS přispívat na dobrou věc. Loni to byla Asociace vozíčkářů a zdravotně i mentálně postižených z Děčína, pro níž se podařilo vybrat 48 000 korun. Lletos budeme vybírat pomocí dárcovských DMS peníze pro Konto Bariery.

Startujeme v sobotu 22. 6. 2019 v 08:00 z centra Prahy, návrat se předpokládá přibližně od pátku 28. 6.či neděle 30. 6.Podmínkou účasti je minimální věk 18 let. Účast je možná pouze v dvoučlenných smíšených nebo mužských posádkách.

Trasa letošního ročníku Mistrovství ČR v autostopu vede z Prahy přes Dánsko, Švédsko, kolem Botnického zálivu přes Helsinky do Tallinu a přes Polsko zpět do Prahy. Prohlédněte si trasu letošního hlavního závodu.

Celou trasu musí účastníci ujet výhradně stopem. Stopovat mohou všechny dopravní prostředky – klasicky s palcem nahoru u silnice nebo i oslovováním řidičů na benzínových pumpách a jiných místech. Za jízdu nesmí nic platit a nesmí využít odvozu svých známých. Využíváni MHD ve městech je neomezené.

Úkolem je dostat se co nejrychleji do Tallinu, přesně 24 hodin zde pobýt a dojet zpět do Prahy. Vždy mimo území ČR musí účastníci splnit pět úkolů, které budou oznámeny týden před konáním závodu. Dva úkoly musí být splněny po cestě do Talinu a dva na zpáteční cestě. Je možné plnit je minimálně 50 km od Tallinu a mezi jednotlivými úkoly musí posádky ujet minimálně 20 km. Závodníci musí splnit minimálně čtyři úkoly a za nesplněný úkol ztrácí bod.

Závodníci mají povinné minimálně pětihodinové noční přestávky, které mohou čerpat kdykoliv mezi 21.00 a 9.00 následujícího dne.

Po celou dobu závodu budou posádky on-line sledovány GPS lokátorem. Jejich poloha, fotky a cestovatelské zážitky budou průběžně zveřejňovány na stránkách závodu a veřejnost bude moci pro jednotlivé posádky hlasovat.

Hodnocení se skládá ze tří kritérií:

  • Rychlost: první posádka, která dorazí do Prahy dostane 12 bodů, druhá 9, třetí 8, čtvrtá 7, atd.
  • Podpora veřejnosti: posádka s největším počtem dárcovských DMS dostane 10 bodů, druhá 9, atd.
  • Dodatečné body: porota může udělit až 3 dodatečné body např. za stopnutí letadla

Oficiální stránky závodu: www.jedu.cz/cs/mistrovstvi-cr-v-autostopu

Oficiální Facebook závodu: www.facebook.com/mistrovstvivautostopu/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: