Schilthorn – v kůži agenta s povolením zabíjet

Schilthorn – v kůži agenta s povolením zabíjet

Schilthorn je se svými 2 973 m nadmořské výšky jedním z vrcholů předhůří Bernských Alp ve Švýcarsku. Je také častým cílem mnoha turistů. A to ať už pro úžasné výhledy z otočné panoramatické restaurace Piz Gloria, pocitu vzrušení ze zavěšeného mostu Thrill walk či stopám přítomností slavného britského agenta s povolením zabíjet.

Na vrchol Shilthornu se lze dostat visutou lanovkou z údolí Lauterbrunnen. Tímto nejdelším systémem kabinové lanové dráhy na světě lze vyšplhat na vrchol za 32 minut. V nejdelším úseku mezi Mürrene a Birgemem (Schilthornbahn), lanovka překovává výškový rozdíl 1.039 m. Kromě lanovky lze na vrchol i vystoupit stezkou z Mürrenu přes poměrně exponovaný úsek pod vrcholem.

Ať už se na vrchol vypravíte lanovkou či po svých, odměnou vám bude dech beroucí výhled na švýcarské alpy a jejich více než 200 vrcholů. Při pohledu jižním směrem se vám naskytne výhled na řetězec nižších vrcholů Bernských Alp až k Juře, Vogézám a Schwarzwaldu. Severní a východní pohled naopak směřuje na údolí Lauterbrunnen a dominanty Jungfrau, EigerMönch.

Nejširší nabídku průvodců a map Švýcarska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Výhled ve velkém stylu

Krásnými panoramaty se můžete kochat v první horské otočné restauraci Piz Gloria. Ve výšce 2970 m. vám nabízí panoramatický 360 stupňový výhled. Kromě nezapomenutelného zážitku z výhledu si také budete moci na vlastní kůži vyzkoušet jaké to je, mít povolení zabíjet. Právě zde se totiž natáčel jeden ze slavných filmů s agentem 007. I do této restaurace se vydal James Bond ve filmu Ve službách Jejího veličenstva. Pro fanoušky je zde také připravena interaktivní expozice s filmovými rekvizitami.

Most jen pro odvážné

Milovníci vzrušení a adrenalinu také jistě ocení nově otevřený most Thrill Walk, který je zakotven na skalním masívu pod Schilthornem. Nádherné panoramatické výhledy do okolní krajiny nabízí i speciální vyhlídková plošina, na které si můžete chvíli odpočinout a užívat si ten krásný pocit, který vás ve švýcarské přírodě a horách uchvátí.

Švýcarsko nabízí největší rozmanitost na relativně malé ploše. Poznejte 35 nejkrásnějších přírodních úkazů, které můžete najít přehledně na mapě. Pro další, převážně praktické informace (ubytování, možnost dopravy, speciální akce apod.) navštivte stránku pro milovníky Švýcarska: MojeSvycarsko.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí