SANU BABU: Vybírat jedinečné kusy nábytku a hledat pro zákazníka něco konkrétního je naše vášeň

SANU BABU: Vybírat jedinečné kusy nábytku a hledat pro zákazníka něco konkrétního je naše vášeň

Začalo to nenápadně při návštěvě města Džódhpur, kam jsme jeli vybírat látky na další dámskou letní kolekci. Tohle město nám doporučil náš exportér, který tam trávil hodně času a město si oblíbil. Říkali jsme si, že nová zkušenost nám neuškodí a hlavně třeba objevíme něco jiného, zajímavého.

Jeli jsme vlakem přes noc a ranní příjezd do Džódhpuru nás okouzlil. Na první pohled bylo vše klidnější a čistší než v Delhi. Lidé méně uspěchaní. A první dojem nás nezklamal. Pouštní město blízko hranic s Pákistánem je pro nás prostě oázou na našich pracovních cestách po Indii.

Nelze si hned nevšimnout mnoha truhlářských dílen na okrajích silnic, kde jsou nepřehlédnutelné kusy nábytku z masivu. Někdy v perfektním stavu, někdy úplně rozpadlé a připravené k recyklaci nebo opravě.

U jedné takové zastavujeme a jdeme se zvědavě podívat, co se skrývá uvnitř. A je to nečekané. Tak nádherné originální kusy, řezby, krásně umělecky zpracované. Někdy staré 80, 100 let i více… prostě neopakovatelné.

Hned začínáme uvažovat, jak bychom něco z toho mohli dovézt sem, do Čech, abychom trochu z té atmosféry, která nás tolik oslovila, mohli zprostředkovat i někomu dalšímu. Daří se nám to a nábytek pod značkou SANU BABU dovážíme už přes 15 let. Stále nás to baví, i když najít původní kusy v dobrém stavu je čím dál těžší. Ale možná o to více dobrodružné.

A ta radost, když najdete nějaký kousek, který má prostě ducha a přímo to z něj na vás sálá… A že jsme jich nedovezli málo. A ta radost, když to někdo cítí podobně jako vy a s leskem v očích si ho odváží domů.

Baví nás hledat i věci podle zadání našich zákazníků. Někdy jsou to opravdu výzvy, jako například socha Buddhy ve velikosti dvou metrů. Už jen najít ji byl problém, ale kolik tun váží? Jak ji sem dopravit? Nebylo to jednoduché, ale i tohle jsme zvládli. Když něco chcete, jde to.

Určitě se podívejte na věci, které osobně vybíráme, třeba osloví i vás.

A my se budeme těšit, až zase budeme moct strávit nějaký ten čas v našem oblíbeném městě a hledat a pátrat po originálních kusech nábytku, které třeba někoho z vás potěší.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: