Respect Festival změní v červnu holešovické Výstaviště v zónu tolerance plnou hudby, rytmů, barev a chutí z celého světa

Respect Festival změní v červnu holešovické Výstaviště v zónu tolerance plnou hudby, rytmů, barev a chutí z celého světa

Co vás čeká? Křest nového alba Ivy Bittové a Čikori, mezinárodní projekt Junun u jehož vzniku stál kytarista Johny Greenwood (Radiohead), rabínova dcera rapující kabalistické texty, podmanivá hudba z Bretaně, uhrančivá zpěvačka z malijského kraje lovců, oksitánské songy středověkých kacířů i kořeny amerického blues v africké hudbě a mnoho dalších!

Pražské Výstaviště rozezní hudba ze všech koutů světa. 17. a 18. června zde proběhne 20. ročník festivalu Respect. Louka pod Bruselskou cestou bude po celé dva dny patřit toleranci, kulturní rozmanitosti a hlavně hudbě. Takové, která umí nejen potěšit posluchače, ale také objevovat a propojovat různé světy. Promyšlená a kvalitní dramaturgie s jasným názorem nabídne originální a silné zážitky, které je u nás jinde těžké najít.

„Náš festival je od počátku platformou pro kulturní diverzitu, mapujeme hudbu nejen jako umělecký fenomén, ale jako nástroj boje za svobodu, toleranci a pochopení mezi lidmi,“ říká zakladatel a šéf Respectu Borek Holeček, a dodává: „Zářným příkladem je projekt Junun, harmonické propojení odlišných kultur i spirituálních rovin- sofijských mystiků, extatických zpěvů qawwali i textů v hebrejštině  a v jazycích indického subkontinentu. Základ tvoří elitní muzikanti z indického Rajasthanu. Supervizory projektu jsou izraelský hudebník a básník Shye Ben Tzur, Johny Greenwood z Radiohead (který ovšem v Praze s kapelou nevystoupí) a producent Radiohead Nigel Godrich. “ Dále malijská legenda, zpěvačka z kraje lovců Na Hawa Doumbia, Sirventès- oksitánské songy středověkých kacířů (nový projekt leadera u nás dobře známých Lo Cor de la Plana). Mezi další pilíře letošního programu bude patřit Future afro jazz s londýnskou pečetí United Vibrations. Dále se představí například Ali Farka Touré Band feat. Afel Bocoum- reunion doprovodné kapely velikána africké hudby sestavený k desátému výročí jeho úmrtí, vizionářský Balanescu Quartet v jejichž tvorbě se prolíná rumunská lidová hudba spolu s Krafwerk a Johnem Cagem a další.

Na Respectu ale nejde jen o hudbu: Rodinný ráz festivalu zdůrazní bohatý dětský program, najdeme zde i výtvarné instalace. Zaujme také široká nabídka jídel z celého světa a stánky četných neziskových organizací, které neztrácejí aktivní zájem o konkrétní lidské osudy i palčivé problémy globálního charakteru.

Respect Festival 2017 proběhne na louce pod Bruselskou cestou v areálu Výstaviště v pražských Holešovicích 17. a 18. června. Vstupenky v předprodeji jsou do 10. května ke koupi za výhodné ceny:  Dvoudenní za 570 Kč, dvoudenní rodinná za 650 Kč a jednodenní za 470 Kč. Předprodej probíhá v sítích GoOutTicketproTicketportalPrague Ticket Office. Více informací na www.respectfestival.cz .


Program:

Sobota

Radio Cos (Španělsko)

Balanescu Quartet (Rumunsko/ Velká Británie)

Sirventès (Francie)

Na Hawa Doumbia (Mali)

Junun (Indie/ Izrael)

Petr Nikl

Neděle

Erik Marchan & Bojan Z. (Francie/ Srbsko)

Iva Bittová & Čikori (Česká Republika)

United Vibrations (Velká Británie)

Victoria Hanna (Izrael)

Ali Farka Touré Band feat. Afel Bocoum a Mamadou Kelly

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: