HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Reinholda Messnera můžete v listopadu potkat v Praze + SOUTĚŽ O JEHO KNIHY

Reinholda Messnera můžete v listopadu potkat v Praze + SOUTĚŽ O JEHO KNIHY

Nakladatelství Jota představilo dvě nové knihy od horolezce Reinholda Messnera. Kniha Pád nebes vypráví o první dobytí ikonického Matterhornu, kniha Západní stěna o jeho vlastní dramatické výpravě západní stěnou na horu Ortler, Odpovězte na tři kvízové otázky a výhra může být vaše!

Reinhold Messner je horolezec, cestovatel a spisovatel. Jako první zdolal všech 14 osmitisícovek, jako první zdolal Mount Everest bez použití kyslíkového přístroje a jako první na Mount Everest vystoupil úplně bez lan. Kromě toho je známý i svými pěšími výpravami. Je také autorem mnoha desítek knih. O dvě z nich můžete nyní soutěžit a navíc ho můžete osobně potkat na křtu knihy Pád nebes 25. listopadu v pražském NeoLuxoru.

O co hrajeme?

3x kniha Pád nebes od Reinholda Messnera

3x kniha Západní stěna od Reinholda Messnera

Kniha Pád nebes o dobytí Matterhornu i přátelství a zradě

První dobytí Matterhornu je příběhem o přátelství, které se rozpadlo, o souboji dvou výprav, o zklamání i o velké tragédii. O Matterhorn se jako první pokusil v roce 1857 italský horolezec, lovec a průvodce Jean-Antoine Carrel. O jeho snahách se dozvěděl Edward Whymper, který do Alp původně odjel jako ilustrátor horských panoramat.

Oba muži se spřátelili a na počátku 60. let 19. století spolu nebo každý zvlášť podnikli několik neúspěšných pokusů o dobytí Matterhornu, o což se na přelomu 50. a 60. let pokusila i řada dalších horolezců. Úspěchu dosáhl až roku 1865 Whymper se svou výpravou, jejíchž několik členů při sestupu zahynulo. Carrel dobyl vrchol o tři dny později. Do dnešních dní si tato ikonická a oblíbená hora vyžádala kolem 500 obětí.

Mimořádně poutavá kniha nejslavnějšího horolezce současnosti se dotýká témat spojených s lidským bytím a základními etickými hodnotami, jako jsou odpovědnost, důvěra a zrada.

Kniha Západní stěna vypráví o výstupu na Ortler

Spolu se svými dvěma kamarády se Messner pokouší zdolat západní stěnu Ortleru cestou, kterou dvě stě let nikdo nepoužil. Výstup má dramatický průběh. Horolezci uvízli na svislé stěně v tisícimetrové výšce. Situaci komplikuje hustá mlha i obrovský ledový převis nad nimi. Cesta zpátky však není možná, a zbývá jen únik směrem vzhůru. Messner se znovu musí spolehnout na své neomylné instinkty, které z něj učinily nejslavnějšího horolezce všech dob.

Pravidla soutěže

1. Výhry budou k vyzvednutí v pražském či brněnském Klubu cestovatelů.

2. Soutěž trvá do 2. listopadu.

3. Pořadatel si vyhrazuje právo soutěž předčasně ukončit či upravit pravidla.

4. Výhry nejsou vymahatelné soudní cestou.

5. Zasláním odpovědi účastníci souhlasí se zasíláním cestovatelských novinek cca 1x měsíčně.

Každý, kdo zašle odpověď, souhlasí s tím, že jeho email zařadíme do databáze pro zasílání nejzajímavějších cestovatelských novinek odesílaných cca 1x měsíčně. Svůj email, ale může z databáze kdykoliv odhlásit.

Výhry budou přirpaveny k vyzvednutí v pražském či brněnském Klub cestovatelů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: